1. Za tydzień parafia nasza będzie przeżywać wielką Uroczystość 25 lecia parafii. W ten Srebrny Jubileusz pragniemy dziękować Opatrzności Bożej za dar wybudowania nowego kościoła wraz z plebanią. Tak jak kilka lat temu przeżyliśmy uroczystość poświęcenia wieży kościelnej wraz z dzwonnicą i dzwonami, tak dzisiaj pragniemy po raz pierwszy w historii naszej parafii odprawić pierwszą Mszę św. im to Mszę św. Jubileuszową,  której będzie przewodniczył ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Podczas tej Mszy św. młodzież nasza otrzyma również sakrament Bierzmowania. Już dzisiaj zapraszam wszystkich naszych parafian oraz wszystkich wiernych  z okolicznych  parafii na Mszę Jubileuszową do nowej świątyni w najbliższą niedzielę,  tj. 3 maja o godz. 16,oo.

2. Obowiązkowe spotkanie wszystkich kandydatów do Bierzmowania we wtorek o godz. 18,30.  Spowiedź święta dla młodzieży przystępującej do przyjęcia sakramentu Bierzmowania oraz dla ich rodzin i świadków w czwartek od godz. 17.oo do 18.oo,

3. Z tej racji w czwartek wyjątkow nie będzie spotkania dzieci do I Komunii św.

4. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania.

5. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia – jest również dniem modlitwy za kierowców. Jest to inicjatywa polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA Polska. To stowarzyszenie zachęca kierowców do składania ofiar w wysokości jednego grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na środki transportu dla misjonarzy. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.

6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Biskupi diecezjalni obecni na 368. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie w dniach 11 – 12 marca 2015 r., podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2015 r.

8. W piątek rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godzinie 18.00. Po majowym Msza św. recytowana.

9. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek – pierwszy w maju – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

W sobotę – pierwszą w maju – wspomnienie św. Atanazego, a także Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00. Po Mszy Świętej wieczornej – kolejne nabożeństwo majowe.

10. Wszystkich chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę, 9 maja (wyjątkowo  tydzień później).

11. W sobotę, 2 maja obchodzić będziemy w liturgii, przeniesioną w tym roku z 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele w porządku świątecznym, jak w niedzielę. W tym dniu, a także w niedzielę po każdej Mszy św. odnowimy Akt Oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

12.W niedzielę, 3 maja o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Jakuba Ap. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. nastąpi przemarsz pod Pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej na Placu Wolności, gdzie nastąpi złożenie wiązanek kwiatów.

13.Zapraszam na jednodniowe warsztaty „Jak rozmawiać, żeby się zrozumieć w 21. wieku?" organizowane przez Centrum Psychologiczno-Pastoralne „Wieź". Są one przeznaczone dla małżeństw, rodzin i osób indywidualnych. Odbędą się 16 maja od 10.00 do 17.00 w Starogardzie Gdańskim. Zapisy do 10 maja za pomocą strony www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl, szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

14.Burmistrz Tucholi Informuje, że w dniu 12 maja br. w Parku Zamkowym za Urzędem Miejskim w Tucholi, plac Zamkowy 1 odbędą się bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne dla kobiet.

• Badaniami mammograficznymi będą objęte kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia, które nie miały wykonywanych takich badań w ostatnich 2 latach;
  • Badaniami cytologicznymi objęte będą kobiety między 25 a 59 rokiem życia, które w ostatnich 3 latach nie miały wykonywanego badania cytologicznego.
  • Na w/w  badania można zgłosić się bez rejestracji; należy zabrać ze sobą dowód osobisty i ostatnie wyniki badań.

15.Zapraszam do czytania katolickiej prasy: "Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych,  które można kupić u ministrantów przed kościołem.

16.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.