1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym gościnnie życzę pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Do życzeń naszych przyłączają się władze naszego powiatu i miasta

2. Bojaźń i radość splotły się wzajemnie, gdy anioł przemówił do niewiast, które w poranek wielkanocny przybyły do pustego już grobu. Gdy spotyka nas w życiu coś nowego i jednocześnie zaskakującego, to bardzo często pierwszą reakcją jest właśnie bojaźń.
Lękamy się tego, co burzy nasz dotychczasowy schemat działania, nawet jeśli to, co robiliśmy, nie było dla nas do końca zadowalające. Śmierć Jezusa była szokiem dla wielu. Nikt nie spodziewał się, że Mistrz z Nazaretu umrze na krzyżu i to w towarzystwie dwóch przestępców. Nikt też nie wyobrażał sobie, że Jezus może trzeciego dnia powstać z grobu. Choć wcześniej wiele razy o tym mówił. Ale który z jego uczniów brał te słowa na serio? Piotr wręcz oponował, że tak się nie stanie.
W naszym życiu bywa, że jesteśmy zaskakiwani przez Pana Boga i wyrywani z wieloletnich życiowych kolein i duchowego letargu. Czasem Bóg wyprowadza nas na pustynię. Innym razem posyła do nieznanych miejsc, gdzie spotykamy ludzi, o których nawet nie śniliśmy, że ich poznamy.
Kobiety przy pustym grobie zostały posłane przez Pana Jezusa, aby poszły do braci i oznajmiły im, co mają dalej czynić. Grób był już pusty i bezużyteczny. Nie było sensu stać przy nim. Należało teraz iść do Galilei, aby spotkać Jezusa wśród żyjących.
Warto słuchać aniołów i być posłusznym ich natchnieniom. Pan Bóg będzie nam ich posyłał, aby wskazywali kierunek, w którym mamy iść. Ważne, aby mieć odwagę i odpowiedzieć na to zaproszenie. Wtedy nasze życie nabierze sensu i staniemy się zwiastunami dobrej nowiny o zmartwychwstaniu.

3. Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty do Grobu Pańskiego, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu.  Słowa wdzięczności kieruję również do tych wszystkich, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w przygotowaniu naszych uroczystości kościelnych w Triduum Paschalnym. Dziękuje nade wszystko  naszemu diakonowi Pawłowi, p. organiście, p. Marzenie z  Aniołkami  oraz p. katechetce Justynie i ministrantom. Wszystkim,  którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie Grobu Pańskiego, a nade wszystko za kwiaty. Wszystkim  z serca płynące Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa.

5. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocy. Porządek Mszy Świętych,  jak w niedzielę, tj. o godz. 8.00, 10.00, i 11.30. Zachęcamy także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się w intencji wszystkich szkół i uczelni katolickich. W szczególny zaś sposób modlimy się w intencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

7. W piątek przypada do modlitwy za ofiary tej piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcam w tym dniu katastrofy oraz za naszą Ojczyznę

8. Do niedzieli,12 kwietnia, zapraszam do odmawiania  codziennie o godz. 15.00 koronki do Miłosierdzia Bożego przed obrazem Miłosierdzia Bożego.

9. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam od przyszłej niedzieli do uczestniczenia we Mszy św. o godz. 11,3o, a po Mszy św. Na nauki przygotowawcze do Sakramentu Bierzmowania

10. Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Małgorzaty” w Tucholi, składa serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe i zaangażowanie, podczas ogólnopolskiej akcji przeprowadzonej w Niedzielą Palmową pod nazwą Pola Nadziei.

11. Za tydzień, w 2 niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.

13. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.