1. W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy ludzie prowadzący badania naukowe stawiali sobie za cel służenie integralnemu dobru człowieka.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, którym będzie przewodniczył o. Franciszek ze Zgromadzenia Werbistów. Potrwają one do 25 marca (środa) - Uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy Św. kończącej Rekolekcje wystąpi również gościnnie zespół Gospel „AVE". Jest też zwyczajem, że w ostatni dzień rekolekcji, czyli w środę, zbierana jest kolekta dla prowadzącego rekolekcje.

3, Nauki rekolekcyjne dla dorosłych będą podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 17.00, natomiast dla dzieci nauki w ramach rekolekcji szkolnych od poniedziałku 23 marca do środy 25 marca od godz. 11,00 do 12,20.

4. Plan rekolekcji wielkopostnych parafialnych i szkolnych został wywieszony w przedsionku kościoła oraz na zewnątrz w gablocie ogłoszeń. Również do pobrania przy makecie parafialnej przy wejściu.

5. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tych intencjach modlić się będziemy podczas Nowenny do M. N. Pomocy o godz. 9,3o.

6. W przyszłą niedziela, 29 marca, będzie przeżywać Niedzielą Męki Pańskiej zwaną też Niedzielą Palmową. Przed każdą Mszą św. odbędzie się poświęcenie gałązek wierzbowych, które będą przypominały nam jerozolimskie palmy, rzucane pod stopy wjeżdżającego do Jerozolimy Chrystusa - Mesjasza.

7. Już za tydzień we Wielki Poniedziałek, 30 marca, odbędzie się w naszej parafii spowiedź wielkopostna od godz. 16,oo do 17,oo (z przerwą od 17, oo do 17, 3o).

8. Przeżywany Wielki Post niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Zachęcam wszystkich do przeżywania tego czasu w duchu pokuty i dobrowolnego umartwienia. W takim przeżywaniu Wielkiego Postu pomoże nam udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek godz. 17,oo. oraz Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16,oo. Po tych nabożeństwach msza św. recytowana.

9. Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum Organizacji Katolickiej przy Parafii p.w. Bożego Ciała w Tucholi zwrócił się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody, na przeprowadzenie akcji charytatywnej w postaci całodziennej kwesty do puszek przed kościołem. Kwesta zostanie przeprowadzona w związku z drugą częścią ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei". Druga część akcji zostanie przeprowadzona 29 marca 2015 roku - w Niedzielę Palmową przed kościołami wszystkich parafii znajdujących się na terenie całego dekanatu tucholskiego. Akcja polega na wręczaniu przez kwestujących wolontariuszy, kwiatów - żonkili - symbolu nadziei, osobom wspomagającym akcję. Pozyskane w ten sposób wolne datki, zbierane do specjalnych puszek, przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i materiałów dla działalności tucholskiego hospicjum. Serdecznie polecamy ten cel modlitwie i ofiarności na miarę możliwości.

10. Chorych odwiedzę w Wielkim Tygodniu. Jednocześnie proszę w tym tygodniu zgłaszać chorych, który mam odwiedzić dodatkowo przed świętami. Dzień odwiedzin podam w przyszłą niedzielę.

11. Zapraszam chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu Pana Jezusa, aby zgłaszali się po każdej Mszy św. w zakrystii.

12. Również zapraszam dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby śpiewać w naszym zespole „ANIOŁKI" w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,3 o do p. Marzeny.

13. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: nowego Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Radio Maryja oraz innych pism o tematyce misyjnej i rodzinnej.

14. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz jubileusze małżeńskie składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym - "Szczęść Boże".