1. W marcu łączymy się w modlitwie z Kościołem: Aby we wszystkich kulturach były szanowane prawa i godność kobiet.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane oraz za modlitwę w intencji nowych powołań do służby Bożej.

3. Jutro przypada wspomnienie św. Patryka, misjonarza i patrona Irlandii. Swoją modlitwą obejmijmy jutrzejszych solenizantów i Polaków którzy w poszukiwaniu pracy udali się na Zieloną Wyspę. Msza wyjątkowo rano o godz. 9,oo.

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

5. W czwartek 19 marca przypada Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to tradycyjnie dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misje w rodzinach i świecie. Serdecznie zapraszam na Mszę św. nade wszystko wszystkich mężczyzn. 6. Msza w tym dniu – wyjątkowo z racji odpustu w Raciążu – zostanie odprawiona o godz. 16,oo.

7. Już dzisiaj pragnę zapowiedzieć, że w tym roku dzień spowiedzi parafialnej przypada w Wielki Poniedziałek,  30 marca.

8. Przeżywany  Wielki Post  niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Zachęcam wszystkich do przeżywania tego czasu w duchu pokuty i dobrowolnego umartwienia. W takim przeżywaniu Wielkiego Postu pomoże nam udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek godz. 17,oo.  oraz Gorzkie  Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16,oo. Po tych  nabożeństwach msza św. recytowana.

9. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Rozpoczną się 22 marca (niedziela) do 25 marca (środa). Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Franciszek Laka z Indonezji (obecnie prowincja w Pieniężnie ). Nauki rekolekcyjne dla dorosłych  będą podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 17.00,  natomiast dla dzieci nauki w ramach rekolekcji szkolnych od poniedziałku 23 marca  do  środy 25 marca od godz. 11,00  do  12,20.

11. Plan rekolekcji wielkopostnych parafialnych i szkolnych został wywieszony w przedsionku kościoła oraz na zewnątrz w gablocie ogłoszeń.

12. Zapraszam chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy ołtarzu Pana Jezusa,  aby zgłaszali się po każdej Mszy św. w zakrystii.

13. Również zapraszam dziewczynki i chłopców, którzy chcieliby śpiewać w naszym zespole  „ANIOŁKI” w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,3o do p. Marzeny.

14. W sobotę, 21 marca 2015 Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zwane też Collegium Marianum, organizuje w godz. 10.00 – 13.00 Dzień Otwarty Szkoły. W programie możliwość spotkania z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami Collegium oraz sposobność obejrzenia budynku z internatem. Szkoła ta może poszczycić się ubiegłorocznym sukcesem zdanej matury w 100 %, jako jedna z 5 szkół w województwie pomorskim. Liceum  zaprasza do Pelplina absolwentów gimnazjów wraz z ich rodzicami, a także wszystkich zainteresowanych działalnością Szkoły.

15. W niedzielę Palmową Radio Maryja organizuje wyjazd do Górki Klasztornej na Mękę Pańską. Wyjazd sprzed kościoła Bożego Ciała o godz. 12,oo.  Cena 25 zl. Proszę o zgłoszenia w najbliższych dniach po Mszach św.

16. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: nowego Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma dla dzieci,  W  Rodzinie, Radio Maryja  oraz innych pism o tematyce misyjnej i rodzinnej.

17. Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  "Szczęść  Boże".