1. W marcu łączymy się z Papieżem w modl itwie: Aby wszyscy ludzie prowadzący badania naukowe stawiali sobie za cel służenie integralnemu dobru człowieka.

2. Serdecznie dziękuję wszystkim za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny w intencji szczęśliwej budowy kościoła  oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców. Dziękuję też za ofiarę złożoną  na budowę naszej świątyni.

3. W przyszłą niedzielę natomiast modlić się będziemy w intencji kleryków naszego Seminarium Duchownego,  a nade wszystko w intencji naszego diakona Pawła. Również kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

4. Trwa czas Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej, odprawianej o godz. 17.00 i niedzielnych Gorzkich Żalach, śpiewanych o godz. 16.00. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

5.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 17.00.

6. Przed kościołem u ministrantów można nabyć ostatni numer „Pielgrzyma”,  w którym znajdziemy  refleksje wielkopostne oraz inne ciekawe artykuły. Jest tez pięknie wydany „Mały Pielgrzym” dla dzieci oraz inne czasopisma chrześcijańskie.

7. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.