1. W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy ludzie prowadzący badania naukowe stawiali sobie za cel  służenie integralnemu dobru człowieka.

2. Trwa czas Wielkiego Postu. Kościół Święty przypomina:
Wszyscy wierni obowiązani są czynić pokutę. Dla wyrażenia tej pokutnej formy pobożności chrześcijańskiej Kościół ustanowił dni okresu postu i pokuty.
W tym czasie chrześcijanin powinien szczególnie praktykować czyny pokutne służące nawróceniu serca, co jest istotą pokuty w Kościele.
Powstrzymywanie się od zabaw pomaga w opanowaniu instynktów i sprzyja wolności serca.
Czynami pokutnymi są:
– modlitwa
– jałmużna
– uczynki pobożności i miłości
– umartwienie przez wierniejsze pełnienie obowiązków
– wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post.

Czasem pokuty w Kościele są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu.
Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i środę popielcową.
Post obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje w czasie Wielkiego Postu.

3. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania zapraszam od przyszłej niedzieli do uczestniczenia we Mszy św. o godz. 11,3o, a po Mszy św. Na nauki przygotowawcze do Sakramentu Bierzmowania (czwartkowe spotkania zostają odwołane).

4. W okresie Wielkiego Postu serdecznie zapraszam na nabożeństwa:

• Drogi Krzyżowej w piątek  (wspólnej)  dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz.17.00.
  • Gorzkie Żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz.16.00

5. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 17.00.

7. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami” przewidziana jest zbiórka do puszek, jako pomoc misjonarzom.

8. W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek miesiąca – módlmy się o powołania kapłańskie, zakonnych oraz misyjnych,
  • · pierwszy piątek miesiąca - skierujmy nasze modlitwy do serca Pana Jezusa  o  wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia spowiedź święta od godz. 16,3o
  • pierwsza sobota miesiąca – modlić się będziemy za przyczyną serca Niepokalanej w intencjach wszystkich rodzin.  Tegoż dnia odwiedzę również chorych i starszych wiekiem z posługą sakramentalną.

9. Młodzież męską zachęcamy do przeżycia Dni Skupienia w Seminarium Duchownego w Pelplinie, które dobędą się od 6 do 8 marca br. Jest to okazja do przeżycia i poznania codziennego życia kleryków. Szczegóły w gablocie.

10. Wielkopostne wezwanie do nawrócenia skierowane jest do wszystkich. Wzorem poprzednich lat, w okresie Wielkiego Postu CARITAS Diecezji Pelplińskiej pragnie przeprowadzić akcję pod hasłem: „Wiara i miłosierdzie. W okresie kiedy Kościół wzywa do modlitwy, postu i jałmużny proponujemy rezygnację z pewnych przyjemności i w ten sposób zaoszczędzony pieniążek wrzucić do skarbonki CARITAS. Skarbonka Caritas ma uczyć dzieci i młodzież jak też całe rodziny, że większa radość jest w dawaniu niż w braniu. Nasze oszczędności ze skarbonek przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę – ( w czasie święcenia pokarmów).

11. Przed kościołem u ministrantów można nabyć ostatni numer „Pielgrzyma”,  w którym znajdziemy  refleksje wielkopostne oraz inne ciekawe artykuły. Jest tez pięknie wydany „Mały Pielgrzym” dla dzieci oraz inne czasopisma chrześcijańskie.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.