1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby małżonkowie, którzy się rozeszli, znaleźli zrozumienie i wsparcie we wspólnocie chrześcijańskiej.

2. Dzisiaj – w  drugą niedzielę miesiąca – pragnę złożyć serdeczne Bóg zapłać za modlitwę naszą do Bożego Miłosierdzia za przyczyną Św. Faustyny  o szczęśliwą budowę kościoła  oraz w intencji wszystkich ofiarodawców,  jak również za dzisiejszą kolektę, która przeznaczona jest na budowę kościoła.

3. W środę, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Dlatego na msze świętą, wyjątkowo  później, tj. o godz. 17,3o,  zapraszam także osoby starsze i chore, aby mogły przyjąć sakrament chorych. Po Mszy św. zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W tym tygodniu w sobotę przypadają też wspomnienia:

• 10 II – św. Scholastyka, dziewica, siostra św. Benedykta
  • 14 II – Cyryl i Metody
  • 14 II – św. Walenty.

5. Za tydzień rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

6. Zapraszamy małżonków na spotkania małżeńskie. Rekolekcje te poświęcone są pielęgnacji więzi małżeńskiej. Mogą w nich uczestniczyć zarówno małżeństwa zgodne jak i przeżywające trudności. Spotkania małżeńskie odbędą się w Pelplinie w dniach od 13 do 15 lutego. Dane adresowe konieczne do zgłoszenia znajdują się na tablicy ogłoszeń.

7. Kurs przedmałżeński dla dekanatu tucholskiego odbędzie się w tym roku w parafii Bożego Ciała w Tucholi. Spotkania ok. 16.40 (po „Gorzkich Żalach”) w każdą niedzielę Wielkiego Postu na plebanii przy Świeckiej 24 w Tucholi. Pierwsze spotkanie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu 22 lutego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie ukończyli kursu przedmałżeńskiego, a planują  zawarcie sakramentu małżeństwa.

8. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem. Polecam nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

9.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.