1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w tym roku, poświęconym życiu konsekrowanemu, zakonnicy i zakonnice odnaleźli radość płynącą z naśladowania Chrystusa i gorliwie oddawali się posługiwaniu ubogim.

2. Dzisiaj kończymy w naszej parafii czas odwiedzin duszpasterskich zwanych kolędą. Jutro kolęda na indywidualną prośbę w tych rodzinach,  które pragną błogosławieństwa swojego mieszkania – domu. Pragnę  bardzo serdecznie podziękować za przyjmowanie nas w swoich domach z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, wymianę myśli oraz za składane ofiary, które w całości przeznaczone są na budowę naszego kościoła. Za wszystko składam z głębi serca płynące „Bóg zapłać”.

3. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.

4. Jutro XV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Islam, tak jak chrześcijaństwo i judaizm, zalicza się do religii monoteistycznych, to znaczy religii uznających tylko jednego Boga. Módlmy się, aby w przyszłości nie dochodziło na świecie do wojen na tle religijnym.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,oo.

6. W czwartek, 29 stycznia, nasze miasto obchodzić będzie 95. rocznicę odzyskania przez Tucholę niepodległości. Tego dnia, w kościele parafialnym p.w. Bożego Ciała o godz. 16.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji mieszkańców Gminy Tuchola przy udziale pocztów sztandarowych. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik Św. Małgorzaty i składanie wiązanek kwiatów.

7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 26 I – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” (wspomnienie obowiązkowe);
  • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, z pochodzenia Litwin, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie (wspomnienie obowiązkowe);
  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, który żył w XIII wieku i dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii (wspomnienie obowiązkowe);
  • 31 I – św. Jan Bosko, prezbiter, z pochodzenia Włoch, który żył w XIX wieku i poświęcił wszystkie swoje siły sprawie wychowania młodzieży. W tym celu założył dwa zgromadzenia zakonne (wspomnienie obowiązkowe).

8. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem. Polecam nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.