1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w tym roku, poświęconym życiu konsekrowanemu, zakonnicy i zakonnice odnaleźli radość płynącą z naśladowania Chrystusa i gorliwie oddawali się posługiwaniu ubogim.

2. W dzisiejszą niedzielę serdecznie zapraszam  na Koncert kolęd w wykonaniu Katolickiego Nauczycielskiego Chóru „Imo Pectore” na Mszy św. o godz. 11,30.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w kościele Tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.

4. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Pamiętajmy o klerykach z Tucholi, a nade wszystko módlmy się o wszelkie łaski dla naszego kleryka – diakona Pawła.

5. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16,oo.

6. Liturgia dzisiejszej niedzieli mówi nam o powołania na dobrego chrześcijanina. Chrześcijanina. Podobnie jak młody Samuel, o którym mówi Biblia, powinien być zawsze gotowy na wezwanie Boga. Prawda, że nie zawsze jest łatwo rozpoznać głos Pana. Samuel rozpoznał Go dopiero wówczas, gdy oświecił go kapłan Heli, do którego się zwrócił i który pouczył go, jak się ma zachować: "Gdyby cię ktoś wołał, odpowiedz: Mów, Panie, bo sługa Twój słucha”. Również kiedy Bóg wzywa niektórych ludzi bezpośrednio, chce, aby oni, dla otrzymania daru rozumienia Jego wezwań, zwrócili się do Kościoła, gdyż do niego należy rozpoznawać i wyjaśniać natchnienia Boże. Zakładając to, zasadniczym usposobieniem do przyjęcia wezwania Bożego jest gotowość i uległość oraz pragnienie, by poznać Pana i okazać Mu posłuszeństwo. Ewangelia podaje tego typu przykład w powołaniu Jana i Andrzeja. Bóg nie powołał ich wprost, lecz przez pośrednictwo Chrzciciela, ich mistrza. Pewnego dnia usłyszeli, jak mówił o Jezusie: "Oto Baranek Boży" . W tych słowach usłyszeli zapowiedź Mesjasza tak bardzo wyczekiwanego i natychmiast poszli za Nim. Pragną Go poznać, dowiedzieć się, gdzie mieszka, idą z Nim: "i tego dnia pozostali u Niego". Uderza prawość i bezinteresowność Chrzciciela, który nie troszczy się o zjednanie zwolenników dla siebie. Głosi tylko Mesjasza i kieruje uczniów do Niego. Pozostaje całkowicie wierny swojemu posłannictwu "głosu przygotowującego drogi Pańskie", a następnie znika w milczeniu. Uderza również pośpiech, z jakim Jan i Andrzej opuszczają dawnego mistrza i idą za Jezusem. Dowiedzieli się, że to Mesjasz. To wystarcza, aby poszli za Nim i starali się pociągnąć innych, jak to uczynił natychmiast Andrzej przywołując brata Szymona. Każdy chrześcijanin jest wezwany - odpowiednio do swojego stanu - do naśladowania Chrystusa, do świętości, do apostolstwa. "Czyż nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusa?". Chrześcijanin, dzięki swojej przynależności do Mistycznego Ciała Chrystusa, powinien być świętym i naśladowcą Chrystusa.

7. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem. Polecam nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

8. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.

9. Kolędy na najbliższy tydzień:

18 stycznia    niedziela

ul. Bractwa Kurkowego

19 stycznia    poniedziałek

Osada Leśna,  Świt i  Żółwiniec  oraz  domy przed i za Brdą.

20 stycznia    wtorek

ul. Jastrzębia i ul. Orla

21 stycznia   środa

ul. Świecka (l. strona) od p. Figel  oraz  ul. Kniejowa  (nieparzyste)

22 stycznia   czwartek

ul. Łowiecka  oraz Biała Cegielnia

23 stycznia    piątek

Międzylesie oraz ul. Transportowa  i  ul. Usługowa  oraz ul. Przemysłowa

24 stycznia     sobota

ul. Świecka  (Dom Komunalny) i ul. Krucza

25 stycznia   niedziela

ul. Strzelecka

26 stycznie   poniedziałek

Kolęda dodatkowa dla rodzin, które  pragną mieć jeszcze kolędę.