1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w tym roku, poświęconym życiu konsekrowanemu, zakonnicy i zakonnice odnaleźli radość płynącą z naśladowania Chrystusa i gorliwie oddawali się posługiwaniu ubogim.

2. W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny o łaskę szczęśliwej budowy kościoła  oraz w intencji wszystkich ofiarodawców na jej budowę. Również serdecznie dziękuję za złożoną  dzisiaj ofiarę na budowę naszej świątyni.

3. Przeżywana dziś w Kościele niedziela Chrztu Pańskiego kieruje naszą uwagę na Chrystusa rozpoczynającego publiczną działalność i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu.

4. Ewangelia przenosi nas dzisiaj nad rzekę Jordan. Tutaj Jan udziela chrztu Izraelitom. Nad brzegiem tłumnie gromadzą się ludzie. Kolejno wchodzą oni do rzeki, wyznając swoje winy. Pośród nich jest Jezus. Chociaż sam nie potrzebował oczyszczenia, to jednak pokornie zajął miejsce w kolejce.
Kiedy wyszedł z wody, stała się rzecz niesłychana. Nad Jezusem otwarło się niebo i dał się słyszeć głos samego Boga: „Tyś jest mój Syn umiłowany”. Bóg w pewnym sensie „wyłowił” Jezusa z tłumu grzeszników i nazwał Go swoim ukochanym Synem.
Chrzest Jezusa powinien przywodzić na myśl nasz własny chrzest. Większość z nas była wtedy nieświadoma tego wydarzenia. O jego skutkach poucza nas dzisiejsza Ewangelia.
Święty chrzest „wyławia” nas z grzesznego świata. Człowiek „pływa” pośród zepsucia. Nie jest to jego środowisko naturalne. Bóg o tym doskonale wie, dlatego ratuje nas przez chrzest. Nadaje nam nowe imię oraz nazywa przybranymi dziećmi. Nad każdym z nas rozbrzmiewa głos Boga: „Tyś jesteś moim dzieckiem umiłowanym”.
Gdy tylko poczujesz, że pływasz w grzechu dzisiejszego świata, pozwól wyłowić się Bogu. Uświadom sobie łaskę, którą Bóg obdarzył cię w chrzcie świętym. Łaska ta dała ci nowe życie. Ona obdarzyła godnością dziecka Bożego. Pozwól zagarniać się Bogu w sieć Jego królestwa.

5. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą z uwagi na kolędy, odprawimy po Mszy św. o godz. 16,oo.

7. Trwają  odwiedziny  duszpasterska zwana „kolędą”. Plan kolęd jest podany na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła i na zewnątrz. Dziękuję za serdecznie przyjęcie w każdym domu oraz za złożoną ofiarę, która  tak jak w zeszłym roku,  jest przeznaczona na budowę kościoła. Za wszystko składam z serca „Bóg zapłać”.

8. W czasie trwania kolęd Biuro Parafialne czynne jest tylko po Mszy św. wieczornej w dni powszednie.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. -„Szczęść Boże”.

11. Plan kolęd został wywieszony na tablicy ogłoszeń na zewnątrz i w przedsionku kościoła.

Plan kolęd :

11 stycznia niedziela

ul. Borowiacka i ul. Parkowa

12 stycznia poniedziałek

Kolęda dekanalna księży (spotkanie grup stanowych)

13 stycznia wtorek

ul. Myśliwska i ul. Św. Huberta

14 stycznia środa

ul. Kniejowa (parzyste)

15 stycznia czwartek

ul. Woj. Polskiego, ul. Wydmowa i Piszczek

16 stycznia piątek

ul. Wrzosowa (parzyste)

17 stycznia sobota

ul. Wrzosowa (nieparzyste)

18 stycznia niedziela

ul. Bractwa Kurkowego

19 stycznia poniedziałek

Osada Leśna, Świt i Żółwiniec oraz domy przed i za Brdą.

20 stycznia wtorek

ul. Jastrzębia i ul. Orla

21 stycznia środa

ul. Świecka (l. strona) od p. Figel oraz ul. Kniejowa (nieparzyste)

22 stycznia czwartek

ul. Łowiecka oraz Biała Cegielnia

23 stycznia piątek

Międzylesie oraz ul. Transportowa i ul. Usługowa oraz ul. Przemysłowa

24 stycznia sobota

ul. Świecka (Dom Komunalny) i ul. Krucza

25 stycznia niedziela

ul. Strzelecka

26 stycznie poniedziałek

Kolęda dodatkowa dla rodzin, które pragną mieć jeszcze kolędę.

18 stycznia niedziela

ul. Bractwa Kurkowego

19 stycznia poniedziałek

Osada Leśna, Świt i Żółwiniec oraz domy przed i za Brdą.

20 stycznia wtorek

ul. Jastrzębia i ul. Orla

21 stycznia środa

ul. Świecka (l. strona) od p. Figel oraz ul. Kniejowa (nieparzyste)

22 stycznia czwartek

ul. Łowiecka oraz Biała Cegielnia

23 stycznia piątek

Międzylesie oraz ul. Transportowa i ul. Usługowa oraz ul. Przemysłowa

24 stycznia sobota

ul. Świecka (Dom Komunalny) i ul. Krucza

25 stycznia niedziela

ul. Strzelecka

26 stycznie poniedziałek

Kolęda dodatkowa dla rodzin, które pragną mieć jeszcze kolędę.