1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w tym roku, poświęconym życiu konsekrowanemu, zakonnicy i zakonnice odnaleźli radość płynącą z naśladowania Chrystusa i gorliwie oddawali się posługiwaniu ubogim.

2. Dzisiaj druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. W dalszym ciągu pochylamy się nad tajemnicą wcielenia Słowa Bożego i Narodzenia Zbawiciela.

3. We wtorek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli, misyjny Dzień Dzieci, a zarazem Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Już dziś gorąco polecam tę dodatkową składkę ofiarności Parafian! Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują. Msze św. w naszej świątyni odprawimy o godz. 8,oo; 10,oo  oraz 11,3o

4. Również we wtorek, 6 stycznia, o godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała w Tucholi, odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Roberta Janowskiego przy akompaniamencie fortepianu i saksofonu. Wstęp wolny.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą z uwagi na kolędy, odprawimy po Mszy św. o godz. 16,oo.

6. W przyszłą niedzielę świętem Chrztu Pańskiego zakończymy liturgiczny obchód okresu Bożego Narodzenia Pańskiego. Jednak jego duch, duch otwarcia się na to, czym Bóg pragnie nas obdarzyć, powinien nam towarzyszyć nie tylko w tym czasie, ale w całej naszej codziennej trosce o to, by stawać się coraz bardziej dziećmi Bożymi jak Jezus.

7. W przyszłą niedzielę przypada 2 niedziela w miesiącu,  która poświęcona jest w naszej parafii modlitwie w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji wszystkich darczyńców i ofiarodawców budowy naszej świątyni. Również kolekta z tego dnia jest przeznaczona na budowę kościoła, za którą z serca składam serdeczne Bóg zapłać.

8. W parafii trwają odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. To dzień,  w którym kapłan przychodzi do naszych domów z Bożym błogosławieństwem, tak bardzo potrzebnym na każdy dzień nowego roku 2015.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. -„Szczęść Boże”.

11. Plan kolęd został wywieszony na tablicy ogłoszeń na zewnątrz i w kościele.

Kolędy 2015 rok

Kolędy w dni powszednie  od godz. 16,oo  do  ok. godz. 20,oo

Kolędy w niedzielę i święta od godz. 15,oo  do ok. godz. 20,oo

Msza  św. w środę z nowenną do M. B. N. Pomocy o  godz. 16,oo !

2 stycznia piątek

ul. Sarnia ul. Żwirowa i ul. Tucholczyka

3 stycznia sobota

ul. Nad Brdą

4 stycznia niedziela

Al. 700 - lecia

5 stycznia   poniedziałek

ul. Sokolnicza i  ul. Hallera

6 stycznia   wtorek (od 18,oo)

ul. Sarnia

7 stycznia   środa

ul. Obrońców  Polskości

8 stycznia   czwartek

ul. J. Pruszcza i ul. ks. St. Kujota

9 stycznia    piątek

ul. Gajowa  i ul. Hejnałowa

10 stycznia    sobota

ul. Sambora

11 stycznia   niedziela

ul. Borowiacka i ul. Parkowa

12 stycznia   poniedziałek

Kolęda dekanalna księży  (spotkanie grup stanowych)

13 stycznia    wtorek

ul. Myśliwska i ul. Św. Huberta

14 stycznia   środa

ul. Kniejowa (parzyste)

15 stycznia   czwartek

ul. Woj. Polskiego, ul. Wydmowa i Piszczek

16 stycznia     piątek

ul. Wrzosowa  (parzyste)

17  stycznia    sobota

ul. Wrzosowa  (nieparzyste)

18 stycznia    niedziela

ul. Bractwa Kurkowego

19 stycznia    poniedziałek

Osada Leśna,  Świt i  Żółwiniec  oraz  domy przed i za Brdą.

20 stycznia    wtorek

ul. Jastrzębia i ul. Orla

21 stycznia   środa

ul. Świecka (l. strona) od p. Figel  oraz  ul. Kniejowa  (nieparzyste)

22 stycznia   czwartek

ul. Łowiecka  oraz Biała Cegielnia

23 stycznia    piątek

Międzylesie oraz ul. Transportowa  i  ul. Usługowa  oraz ul. Przemysłowa

24 stycznia     sobota

ul. Świecka  (Dom Komunalny) i ul. Krucza

25 stycznia   niedziela

ul. Strzelecka

26 stycznie   poniedziałek

Kolęda dodatkowa dla rodzin, które  pragną mieć jeszcze kolędę.