1. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią w tym roku kalendarzowym. Jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy też, że i w naszej wspólnocie parafialnej jest wiele rodzin, które potrzebują duchowego wsparcia, wiele rodzin boryka się z codziennymi trudnościami. Nie żałujmy czasu i grosza, by im pomóc w imię międzyludzkiej solidarności.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne

• I piątek m-ca modlimy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa z przebłaganiem za nasze grzechy i całego świata. Okazja do spowiedzi św. od godz. 15,3o.
    • I sobota m-ca do NMP Królowej Rodzin o świętość naszych rodzin

3. W środę 31 grudnia Msza św. wieczorna na zakończenie roku kalendarzowego  z nabożeństwem dziękczynnym o godz. 16,oo.

4. W czwartek, 1 stycznia, w pierwszy dzień nowego roku i jeszcze w oktawie Bożego Narodzenia, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte będą o godz.  10,00  oraz dla dzieci o godz.  11,30. (nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo). Ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych. Zobowiązuje nas więc do udziału w świątecznej Eucharystii. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny.

5. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby w tym roku, poświęconym życiu konsekrowanemu, zakonnicy i zakonnice odnaleźli radość płynącą z naśladowania Chrystusa i gorliwie oddawali się posługiwaniu ubogim.

6. We wtorek, 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała odbędzie się Koncert Kolęd w wykonaniu Roberta Janowskiego.

7. Kolędy w naszej parafii rozpoczniemy po Nowym Roku 2015, tj. od 2 stycznia (piątek). W  dni powszednie początek kolęd od  godz. 16,oo  natomiast  w  sobotę i niedzielę od  godz.  15,oo.  Przewidywany  koniec kolęd ok. 20,oo.)

8. Ofiary składane w tym roku w czasie kolęd będą w całości przeznaczone na pokrycie dachu kościoła dachówką karpiówką wraz z wykończeniem oraz zakupienie okien z górnej kondygnacji pod przyszłe witraże. Łączny koszt materiałów i robocizny tego etapu budowy wynosi 250 tyś zł.  Za wszelkie ofiary kolędowe składam serdeczne Bóg zapłać.

9. W czasie kolęd Msze św. wieczorne będą odprawiane wieczorem  w  środy o godz. 16,oo oraz w soboty o godz. 17,oo. W pozostałe dni Msze św. będą odprawiane rano.

10. W czasie trwania kolęd Biuro Parafialne czynne jest po każdej Mszy św.

11. W związku z ograniczoną liczbą Mszy św.  w  niedziele i święta w roku kalendarzowym bardzo proszę  o zamawianie intencji mszalnych z okazji rocznic śmierci, urodzin, imienin czy wszelkich jubileuszy z pewnym wyprzedzeniem. Kalendarz na rok 2015 jest otwarty.

12. Stając u progu Nowego Roku 2015 pragnę złożyć wszystkim parafianom oraz gościom życzenia zdrowia, błogosławieństwa, obfitości łask od Nowonarodzonego  i opieki Niepokalanej. Abyśmy w Nowym Roku 2015 mogli doczekać się realizacji wszystkich planów i zamierzeń związanych z budową kościoła, a Rodzina nasza parafialna i każda z oddzielna zawsze Bogiem była silna. S z c z ę ś ć  B o ż e ”.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem. Polecam nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

14. Kolędy na najbliższy tydzień  ( 2 do 9 stycznia  2015 r.)

• 2 stycznia piątek                   ul. Żwirowa i Tucholczyka
  • 3 stycznia sobota                   Nad Brdą
  • 4 stycznia niedziela Al. 700-lecia
  • 5 stycznia poniedziałek         ul. Sokolnicza i Hallera