1. W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby rodzice, przekazując dzieciom cenny dar wia­ry, byli autentycznymi ewangelizatorami.

2. Dzi­siaj pierw­sza Msza Święta o godz. 10,oo, a następna o godz. 11,30 z powitaniem Jezusa w żłóbku prze wszystkie dzieci.

3. Słowo Boże mówi nam o największym Prezencie tych świąt,  którym jest Nowonarodzony. W radosnej i pełnej ciepła atmosferze składamy sobie życzenia: „Wesołych Świąt!”. Będą one takie, jeśli przeżyjemy ich najgłębszy sens. Przejdźmy zatem od świątecznych gadżetów i drobiazgów, od magicznego nastroju i okazjonalnych dowodów serdeczności, do tego, co jest najważniejsze: Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas!
Cieszymy się z setek rzeczy: z drobiazgów, które otrzymujemy jako dowody pamięci, z zarobionych pieniędzy, z kariery zawodowej, zdrowia i sprawności fizycznej, z sukcesów własnych, dzieci i wnuków. Więcej radości od rzeczy dają nam relacje z bliskimi: miłość i subtelne dowody pamięci; świadomość, że jest się potrzebnym; pewność, że ktoś mnie rozumie; uśmiech, który wyraża wdzięczność. Jednak, także ta radość jest krucha i krótkotrwała. Niekiedy bywa mniejsza od naszych oczekiwań i tęsknot. Zostawia po sobie niedosyt, gdyż jest jedynie zapowiedzią prawdziwej radości.
Źródłem trwałej i nieskończonej radości jest Bóg, nasz Zbawca. On odbudowuje każde życiowe ruiny, niesie pociechę w smutku i odnawia chęć życia (I czytanie). On pozwala radośnie śpiewać zmęczonym i udręczonym, niewolnikom szarej codzienności.
Radość daje obecność Słowa Boga wśród nas, którym jest Jego Syn (Ewangelia). To Słowo dzieli się z nami życiem, łaską, pokojem, radością i światłem. Chrystus Słowo przekonuje nas o miłości, którą Bóg nigdy nie przestał nas kochać! To jest fundament radości.

4. Jutro, w II Święto Bożego Naro­dze­nia Msze Święte będą w porządku nie­dziel­nym. Przed kościo­łem odby­wać się będzie zbiórka do puszek na Kato­licki Uni­wer­sy­tet Lubel­ski. Z racji, iż II Święto Bożego Naro­dze­nia przy­pada w pią­tek. Ksiądz Biskup Die­ce­zjalny udzie­lił na ten dzień dys­pensy od pokar­mów mię­snych i pokut­nego cha­rak­teru tego dnia.

5. W przyszłą niedzielę, 28 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

6. Od świąt Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 17,oo.

7. Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę, rozpoczniemy po Nowym Roku w piątek   2 stycznia 2015 r.

8. Pra­gnę z całego serca podzię­ko­wać wszyst­kim, któ­rzy skła­dali naszej parafii życze­nia. Dzię­ku­ję wła­dzom mia­sta, sta­ro­stwa, sto­wa­rzy­sze­niom, insty­tu­cjom, zakła­dom pracy i każ­demu osobiście.

9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. -„Szczęść Boże”.

Z  okazji   Świąt

Bożego  Narodzenia

składam  wszystkim  parafianom

oraz  obecnym  wśród  nas  gościom

najserdeczniejsze  życzenia

obfitych   łask  Bożej  Dzieciny.

Niech  Ono podniesie  swoją rękę,

i  błogosławi  nam,

i  naszym  bliskim  na  wszystkie dni

Nowego   Roku  2015 r.