1. W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby rodzice, przekazując dzieciom cenny dar wia­ry, byli autentycznymi ewangelizatorami.

2. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. W ramach osobistego przygotowania się do spotkania ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu Jego powtórnego przyjścia na ziemię starajmy się wspierać modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. Liturgia słowa Bożego przybliża nam postać św. Jana Chrzciciela, jako proroka prostującego drogi naszego życia w kierunku spotkania z Bogiem. Współczesny świat jest pełen głosów, które wrzeszczą: „Nie ma Boga ani wieczności!”, „Żyj tak, jakby Boga nie było, bo Jego istnienie jest problematyczne!”, „Licz się z Bogiem, ale tylko tak ogólnie, bo Boga nie interesują twoje prywatne sprawy!”. Głosy te budzą jednak w człowieku beznadzieję, strach i niepokój.

Żyjemy w świecie odrzucającym Boże prawo, niczym na pustyni. Potrzebujemy dobrego głosu Boga, który ukazuje skołatanemu wrzaskiem świata człowiekowi sens jego życia. Głos taki może docierać za pośrednictwem człowieka. Wpatrujemy się dzisiaj w postać adwentową św. Jana Chrzciciela. On umiał w sposób doskonały być głosem Boga. Dzisiejsza Ewangelia nazywa go „głosem wołającego na pustyni”. Obraz ten przywodzi nam na myśl króla zwierząt pustyni – lwa, który objawia potężnym rykiem swe doznania i swoje znaczenie. Święty Marek, który rozpoczyna Ewangelię właśnie od słów o „głosie wołającego na pustyni”, jest ukazywany w ikonografii pod postacią lwa. Natomiast silny głos Chrzciciela, nawołujący do nawrócenia, bywa porównywany do ryku lwa na pustyni.
Czasy współczesne wymagają takiego właśnie ryku, mocnych znaków, silnych głosów opowiadających się za Chrystusem i Jego Ewangelią. Takim znakiem jest obecny papież Franciszek. Był nim też św. Brat Albert, który porzucił swe wygodne, artystyczne życie, aby przyodziać biedną siermięgę i świadczyć o Chrystusie wśród biedoty i kryminalistów.
Być głosem wołającego na pustyni to być narzędziem Pana obwieszczającym zagubionym ludziom, że jest Bóg, który ich kocha i pragnie uszczęśliwić swą nieskończoną miłością.

4. Jutro przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Serdecznie zapraszamy na Msza św. o godz. 17.00.

5. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

6. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

7. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny.

8. Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wzorem lat ubiegłych włączyć się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ta związana jest z rozprowadzaniem świec, na których umieszczono symbol Caritas z odpowiednim napisem. Świece te można nabyć u ministrantów i w biurze parafialnym, w cenie minimalnej - 6 zł. za sztukę.

9. W Biurze Parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na rok 2015, a także zaopatrywać się w opłatek wigilijny.

10. W przyszłą niedzielę, 14 grudnia przypada  2 niedziela miesiąca.  Z tej racji zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji  budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również za złożoną w tym ofiarę  -  na  miarę możliwości każdej rodziny –  na budowę kościoła, a w obecnej chwili na przykrycie dachu kościoła dachówką, której ostatni  transport ma nadejść jutro, składam serdeczne Bóg zapłać.

11. W tym tygodniu wspominamy 13 XII św. Łucję, dziewicę i męczennicę z czasów cesarza Dioklecjana, patronka niewidomych i chorych na oczy.

12. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. -„Szczęść Boże”.