1. W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby rodzice, przekazując dzieciom cenny dar wia­ry, byli autentycznymi ewangelizatorami.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, a zarazem rozpoczęcie nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem:„Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”.

3. Zapraszam wszystkich, którzy mogą do licznego udziału w „roratach”, które w naszym kościele będą codziennie o godz. 17,oo (od poniedziałku do piątku), a nade wszystko dzieci z lampionami, które przygotowują się do I Komunii św. oraz  młodzież do Bierzmowania

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,oo

5. W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

• pierwszy czwartek miesiąca (4 grudnia): modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  • pierwszy piątek miesiąca (5 grudnia): modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do Serca Pana Jezusa

spowiedź św. od godz. 16,3o .

• pierwsza sobota miesiąca (6 grudnia): modlitwa do Serca Niepokalanej w intencji wszystkich rodzin

Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzę w sobotę w godzinach od 10 do 14 tej.

6. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na wschodzie.

7. Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wzorem lat ubiegłych włączyć się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ta związana jest z rozprowadzaniem świec wigilijnych, które  można nabyć w cenie minimalnej - 6 zł. za sztukę.

8. W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, a także po każdej Mszy św. można zaopatrywać się w opłatki wigilijne, które pobłogosławimy na zakończenie dzisiejszej liturgii. Nie będą opłatki roznoszone po domach, a tym samym nikt nie ma na to upoważnienia.

9. W Biurze Parafialnym można zamawiać już intencje mszalne na rok 2015. Są jeszcze wolne intencje na obecny rok.

10. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we wszystkie czwartki we Mszy św. o godz. 17,oo. Po Mszy św. spotkanie w kościele.

11. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 3 XII – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 4 XII – Święta Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, szczególna patronka górników i hutników (wspomnienie dowolne);
  • 5 XII – Święty Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, szczególnie czczony w Kościele Wschodnim (wspomnienie dowolne);
  • 6 XII – Święty Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troską o ich sprawy materialne (wspomnienie dowolne).

12. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o tematyce  misyjnej.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże