1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby, które cierpią z powodu samotności, zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony braci.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu oddajemy się w opiekę naszego Pana Jezusa Chrystusa i dokonujemy odnowy poświęcenia rodzin Chrystusowi Królowi. Na Mszy św. o godz. 10,oo będzie wystawiony Najświętszy Sakrament  -  odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła. Z tej racji zapraszam członków Akcji Katolickiej oraz Caritas we wtorek i czwartek na wspólny Różaniec w ich intencji rodzin naszej parafii, a nade wszystko z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski w minionym Roku Kościelnym i z prośbą o potrzebne łaski na nadchodzący Nowy Rok Kościelny.

4. Dzisiaj racji uroczystości św. Cecylii, którą obchodziliśmy w sobotę,  parafialna schola „ANIOŁKI” uczci swoją patronkę piosenką religijną na Mszy św. o godz. 11, 3o. Z racji tego święta za Jej przyczyną wypraszajmy wszelkie potrzebne łaski dla p. organisty Stanisława oraz  dla p. Marzeny i należącym do naszej scholii „Aniołkom”.

5. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w roku 2016 w Krakowie.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Dzieci, jak każdego roku,  zapraszam na Roraty z lampionami  -  od poniedziałku do piątku  -  na godz. 17,oo

7. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

8. W tym tygodniu 24 XI przypada wspomnienie św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbitera i jego współbraci, męczenników wietnamskich.

9. W najbliższą sobotę, 29 listopada "Radio Głos - Katolicka Rozgłośnia Diecezji Pelplińskiej” obchodzić będzie swoje 20 - lecie. Z tej okazji zapraszamy na Koncert Jubileuszowy do Bazyliki katedralnej w Pelplinie na godzinę 17.00. W pięknej oprawie świetlnej usłyszymy Oratorium„Nieszpory Świętojańskie”  ku czci św. Jana Chrzciciela - patrona radia oraz Adwentu. Jest to także dzień Inauguracji Roku Życia Konsekrowanego, w którym uczestniczyć będą wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnią   zespoły „Na cały Głos” oraz „Nieboskłonni”. Serdecznie zapraszamy!

10. W związku z pożarem dachu i znacznego zniszczenia świątyni katedralnej w Sosnowcu, w duchu solidarności, uprzejmie proszę, by w dniu dzisiejszym, w niedzielę 23 listopada przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na pomoc Kościołowi sosnowieckiemu. Za wielkoduszny dar Waszego serca serdecznie dziękuję. Bp Ryszard Kasyna.

11. Od przyszłej niedzieli panie z Caritasu sprzedawać będą przed kościołem świece adwentowe.

12. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezji Pelplińskiej organizuje rekolekcje dla młodzieży maturalnej, które odbywać się będą w Collegium Marianum w Pelplinie. Koszt 95zł. Zapisywać się należy u katechetów do 29 listopada.

dla maturzystek – od 5-7 grudnia

dla maturzystów – od 12-14 grudnia.

13. W Biurze Parafialnym można zamawiać j intencje mszalne na rok 2015. Są jeszcze wolne intencje na obecny rok.

14. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o tematyce  misyjnej.

15. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.