1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby, które cierpią z powodu samotności, zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony braci.

2. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za modlitwy w intencji budowy kościoła i ofiarodawców oraz  ofiarę z ostatniej niedzieli  na budowę kościoła na sumę 3280 zł. Pragnę dzisiaj wyrazić swoją wdzięczność za dotychczasowe roboty na kościele, tj. położenie najwyższej kondygnacji dachowej , a zarazem najcięższej z racji zaokrąglenia na częścią ołtarzową. Przede wszystkim dziękuję panom dekarzom, którzy z pełnym zaangażowaniem tak solidnie wykonują swoją robotę.

Wpłaciliśmy już pierwszą część 42 tys zł za dachówkę i metalowe elementy wykończeń dachowych. Przed nami kolejny zakup dachówki i następnych elementów pokrycia dachowego na sumę ok. 71 tys zł. Cudownie byłoby gdyby udało się zamknąć kościół w stanie surowym na zimę przez wstawienie okien, które producent wycenił na sumę ok. 90 tys zł. Na dzień dzisiejszy dziękuję z głębi serca 8 sponsorom bocznych okien witrażowych po 3,5 tys zł. Jeśli byłyby osoby, rodziny lub firmy,  którzy mogliby jeszcze wesprzeć budowę naszego kościoła swoją przysłowiową „cegiełką”,  to będę bardzo wdzięczny.  Ofiary na budowę kościoła można składać w Biurze Parafialnym, bądź też wpłacać na Konto Parafialne tytułem:  „DAR NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”, które jest podane na naszej stronie internetowej i ogłoszeniach parafialnych.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,oo.

4. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; zostawszy wdową w wieku 20 lat oddała się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu; ostatnie lata spędziła w skrajnym ubóstwie, oddając się bez reszty chorym i biednym;
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica; jest nazywana polską Marią Goretti, gdyż tak jak ona zginęła, broniąc swojej godności i czystości;
  • 19 XI – bł. Salomea (†1268), zakonnica, córka Leszka Białego, która poślubiła węgierskiego księcia Kolomana, a po jego śmierci wstąpiła do klasztoru klarysek w Zawichoście koło Sandomierza ;
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary ;
  • 21 XI  w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
  • 22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Jest to dzień modlitw za organistów, muzyków, chóry kościelne i schole. Pamiętajmy w tym dniu o naszym p. organiście Stanisławie oraz  p. Marzenie prowadzącej naszą scholę „Aniołków”.

5. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Pamiętajmy przy tej okazji o modlitwie w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej oraz o klerykach z Tucholi, a nade wszystko o diakonie Pawle z naszej parafii i Bartku w zakonie Franciszkańskim.

6. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży w roku 2016 w Krakowie.

7. Za tydzień przypada już ostatnia XXXIV niedziela zwykła w roku kościelnym zwana też uroczystością Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Zadaniem członków stowarzyszenia jest praca ewangelizacyjna i formacyjna, prowadzona wśród własnych członków, jak i w najbliższym otoczeniu, a nade wszystko we własnej parafii.

8. Parafia p.w. Bożego Ciała w Tucholi organizuje pielgrzymkę na Europejskie Spotkania Młodych (Taize) do Pragi w dniach 28 grudnia do 2 stycznia 2015 r. Wszystkich chętnych w przedziale wiekowym od 16 do 35 roku życia prosimy o zapisy do 22 listopada br. włącznie  w biurze parafialnym . Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakacie w kruchcie kościoła.

9. Otrzymaliśmy też list – prośbę Ks. Biskupa Diecezjalnego:

Wielebni Kapłani; Kochani Wierni Diecezjanie!

W związku z pożarem dachu i znacznego zniszczenia świątyni katedralnej
w Sosnowcu, w duchu solidarności, uprzejmie proszę, by w dniu 23 listopada przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na pomoc Kościołowi sosnowieckiemu.

Za wielkoduszny dar Waszego serca serdecznie dziękuję.

Bp Ryszard Kasyna

10. W Biurze Parafialnym można zamawiać już intencje mszalne na rok 2015. Są jeszcze wolne intencje na obecny rok.

11. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o tematyce  misyjnej.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.