1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby, które cierpią z powodu samotności, zaznały bliskości Boga i wsparcia ze strony braci.

2. Jak w każdą 2 niedzielę miesiąca, dziękuję również i dzisiaj wszystkim za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy naszej świątyni oraz w intencji wszystkich ofiarodawców, Dziękuję też za wszelkie ofiary dzisiaj i w ostatnim tygodniu składane na budowę kościoła na miarę swoich  możliwości.

3. W dzisiejszą niedzielę wspominamy w kościele rocznicę poświęcenia Bazyliki Chrystusa Odkupiciela na Lateranie. „Omnium Urbis et Orbis Ecclesiarum Mater et Caput”, czyli matka i głowa wszystkich kościołów miasta i świata – mówi napis przy wejściu do rzymskiej Bazyliki na Lateranie. Ukazuje on tajemnicę Kościoła – on jest Matką, która rodzi nas do nowego życia, utrzymuje przy nim i prowadzi do nieba. Zatem dziś obchodzimy święto naszej Matki. Ozdobiona dziełami wielkich mistrzów Bazylika św. Jana to najważniejsza świątynia Kościoła katolickiego. Wzniesiono ją po edykcie mediolańskim podpisanym w 313 roku. Jest katedrą biskupa Rzymu. Przez wieki zapewnia ona żywą więź osobową człowieka z Bogiem, dzięki czemu wszyscy ludzie „pozostaną przy życiu i wszystko będzie uzdrowione” (I czytanie). Sprawia to moc płynąca z sakramentów. Prorok Ezechiel ukazał to w obrazie wody wypływającej ze świątyni. Paweł Apostoł przypomina o tym, że świątynia to nie tylko „coś”, ale i „ktoś”. My także jesteśmy świątynią Boga. Przez Ducha Świętego, który został nam dany, dokonała się wielka zmiana miejsca Bożego przebywania. Do tej pory to człowiek pragnął zamieszkać w świątyni, aby być blisko Boga. A to On zamieszkał w człowieku i Jest już w nim trwale obecny. Rzeczywiście „zdumiewające są dzieła, które Pan dokonał na ziemi” (psalm). W tym kontekście nie wolno zapominać, że domowi Boga świętość przystoi Patrząc na piękne świątynie, takie jak Bazylika na Lateranie, pamiętajmy o tym, że i w nas przebywa Bóg. Bezczeszczenie świątyni, ale nade wszystko bezczeszczenie przestrzeni sakralnej własnego ciała przez grzech jest bezczeszczeniem świętości samego Boga.

4. Również dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem prześladowanym w Syrii. Z tej racji przed kościołem trwa zbiórka do puszek na rzecz naszych współbraci prześladowanych na świecie i będących w potrzebie.

5. We wtorek (11 listopada) przypada Święto Niepodległości. O godz. 15,oo zostanie odprawiona msza święta w intencji naszej Ojczyzny w kościele Bożego Ciała, a w naszym kościele o godz. 17,oo.

6. Tego dnia w liturgii kościoła wspominamy św. Marcina z Tours. Parafia w Gostycynie obchodzi swój doroczny odpust ku czci św. Marcina. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.30. Będzie to zarazem dzień Kongregacji Dekanalnej, podczas którego modlić się będziemy za zmarłych kapłanów pracujących w Dekanacie Tucholskim.

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,oo.

8. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;
  • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours;
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;
  • 13 XI – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn(†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze .

9. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Natomiast za dwa tygodnie na organizację Światowych Dni Młodzieży w roku 2016 w Krakowie.

10. W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na ten rok, bo są jeszcze wolne intencje, a także rezerwować intencje na rok 2015.

11. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o treści misyjnej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć również kalendarz diecezji pelplińskiej - duży w cenie 7 zł i mały po 4 zł.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.