1. W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby Pan dał pokój najbardziej udręczonym przez wojnę i przemoc regionom świata.

2. Dzisiaj, w 2 niedzielę miesiąca, dziękuję  wszystkim za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy naszej świątyni oraz w intencji wszystkich ofiarodawców, Dziękuję też za wszelkie ofiary dzisiaj i w ostatnim tygodniu składane na budowę kościoła na miarę swoich  możliwości.

3. Dziś przypada 28. Niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XIV Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania. Przypada zawsze w niedzielę przed 16 października – rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na następcę św. Piotra.

4. W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II.

5. Rozważania słowa Bożego dzisiejszej niedzieli przenoszą nas myślą do nauki św. Jana Pawła II. Niedawno przed budynkiem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie kilkadziesiąt osób protestowało przeciwko dotacji przyznanej na powstające w Świątyni Opatrzności Bożej muzeum Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego. Głosili oni m.in. takie hasło: „Chcemy kultury, a nie kultu!”. Również św. Jan Paweł II nie chce od nas kultu swojej osoby, ale raczej pewnej kultury, którą wnosił przez całe swoje życie. „Kult” odnosi się do samego Boga. Święci natomiast wprowadzają w naszą codzienność różne wzorce zachowań i postaw chrześcijańskich. Temu rodzajowi kultury – opartej na wartościach ewangelicznych, poszanowaniu życia, godności ludzkiej itd. – służy dzisiejszy Dzień Papieski. Nikt tu nie uprawia kultu św. Jana Pawła II. Ten dzień jest nie tylko oddaniem mu czci, ale jeszcze bardziej przypomnieniem nam wszystkim, do jakiego rodzaju kultury nas wzywał – i wzywa – św. Jan Paweł II. Polega ona na własnym zaangażowaniu na rzecz naszego zbawienia. To zaangażowanie, to pełnienie woli Bożej w naszym życiu, dzięki czemu uzyskamy godny strój na ucztę w królestwie Bożym. Czytajmy i rozważajmy dzieła św. Jana Pawła II. Poznawajmy jego życie, a nade wszystko nie dopuśćmy, aby nadchodzące pokolenia były pozbawione tego wspaniałego dziedzictwa Wielkiego Świętego i Wielkiego Polaka.

6. Dzisiejsza niedziela to również kolejna  niedziela miesiąca października. W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. W naszych kościele nabożeństwa różańcowe wspólne dla dorosłych i dla dzieci są odprawiane o godz. 18,oo . Po tym nabożeństwie  Msza święta.

7. W poniedziałek, 13 października – przypada rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie.Chcę was prosić, byście tu przyszli sześć razy z rzędu, trzynastego każdego miesiąca ” – posłuszni wezwaniu Matki Bożej, zapraszam w poniedziałek, 13 października ze świecami   na nabożeństwo fatimskie, które odprawimy wraz z różańcem  po Mszy św. O godz. 18.00.

8. We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia zapraszam na Mszę św. Dziękczynną nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjach i średnich.

9. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą w październiku łączymy z nabożeństwem różańcowym o godz. 18,oo.

10. W tym tygodniu w  sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Na Mszę sw. Zapraszam cały biały personel oraz opiekujących się chorymi.

11. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególniejszej pamięci o tych z naszych rodzin i środowisk, którzy odeszli do wieczności.

12. Na półce przy chrzcielnicy zostaną wyłożone karteczki na  MSZĘ ŚWIĘTĄ  ZBIOROWĄ oraz na tzw. ZDROWAŚKI jednorazowe. Wypełnione karteczki z ofiarą będzie można składać do okolicznościowej skarbony, która ustawiona będzie również przy chrzcielnicy.

13. WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać i odnawiać wyłącznie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

14. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, odnowiciel życia zakonnego pod zaborem rosyjskim; dał początek licznym zgromadzeniom bezhabitowym,
  • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582) zakonnica , która zreformowała zakon karmelitański;
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów,
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).

15. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o treści misyjnej.

16. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.