1. W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby Pan dał pokój najbardziej udręczonym przez wojnę i przemoc regionom świata.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października, która jest zarazem 27. Niedzielą w ciągu roku. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas.

3. Liturgia słowa Bożego dzisiejszej niedzieli poetycko porównuje ludzką duszę do ogrodu lub winnicy, która jest zasadzona i pielęgnowana przez Boga. Jako piękna i przyozdobiona zostaje oddana człowiekowi w ziemską dzierżawę. Cierpliwość Boga objawia się w tym, że długo czeka na należny Mu plon. Nadejdzie jednak czas, gdy upomni się o swoją winnicę.
„Co jeszcze miałem uczynić?” – pyta Bóg. Dzisiejsze czytania ukazują niezwykłe staranie Pana o swoją winnicę. W Starym Testamencie był nią Izrael, w Nowym jest nią Kościół. Za każdym razem jest to lud wybrany i umiłowany, dla którego Bóg jest gotów zrobić wszystko. Nawet wówczas, gdy oddał winnicę w dzierżawę i odjechał, nie przestał interesować się plonami – wzrostem wiary, nadziei i miłości swojego ludu. Nieustannie posyłał proroków, którzy wzywali do wydania owocu nawrócenia. W końcu przemówił przez Syna. Wszystko to zakończyło się bardzo smutno.
O należnym dla siebie plonie Pan Bóg przypomina nam przez wielu wysłańców: głos sumienia, Jego natchnienia, konkretne znaki, życiowe wydarzenia, spotkanie z drugim człowiekiem. Nade wszystko przez swojego Syna, który przemawia przez Słowo. Rozbrzmiewa ono podczas Eucharystii, rekolekcji, lektury Pisma św. Zagłuszanie mówiącego Jezusa lub niesłuchanie Go czyni z nas owych niegodziwych dzierżawców z Ewangelii zasługujących na „marne wytracenie”.
Apostoł Paweł wzywa, abyśmy czynili to, co sprawiedliwe, czyste i miłe Bogu. Pamiętajmy o tym, że „Boża sprawiedliwość dochodzi do głosu zawsze tam, gdzie nie zostało wykorzystane Boże miłosierdzie”.

4. Październik, jak zapewne pamiętamy, jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach.

5. W tym tygodniu przypada też wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

6. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

7. W sobotę, 11 października podobnie, jak w poprzednich latach, w wieczór poprzedzający Dzień Papieski, zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwo Różańcowe, podczas którego prosić będziemy za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II o wszelkie łaski dla naszej Ojczyzny, naszej parafii i dla nas samych, a które wyjątkowo odprawimy po Mszy św. O godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę, 12 października będziemy obchodzić XIII Dzień Papieski pod hasłem “Świętymi bądźcie”.

9. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Błogosławionego Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę.

10. W przyszłą niedzielę, 14 września, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również nasza miesięczna kolekta specjalna, przeznaczona będzie na budowę kościoła. Polecamy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę naszych możliwości.

11. W czwartek przypada wspomnienie bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski, uczestnik Soboru Laterańskiego IV; dziełem jego życia są „Kroniki polskie”, w których zebrał wszystkie podania i mity o początkach Polski; uznawany za naszego pierwszego historyka.

12. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o treści misyjnej.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.