1. Dziś przeżywamy 23. Niedzielę w ciągu roku. Liturgia tego dnia przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które jednak ma wypływać z miłości do drugiego człowieka i opierać się na przestrzeganiu podanych przez Pana Jezusa zasad. Jak ważna jest dla Boga nasza jedność, mówi nam dziś sam Jezus, obiecując, że gdzie dwóch lub trzech jest zebranych w Jego imię, tam On sam jest pośród nich (Ewangelia). Najmniejszą jednością w Bogu jest dwoje zjednoczonych w Jego imię. W tych „dwojgu” widzimy jedność małżonków, którzy przez sakrament małżeństwa zaprosili do siebie Chrystusa jako świadka i gwaranta ich ludzkiej miłości. Miłość Jezusa to fundament, na którym pragną budować.
Modlitwa jest niezastąpiona w budowaniu relacji z Bogiem. Modlimy się na różne sposoby. Wspaniałym darem, dla wielu jeszcze nieodkrytym, jest modlitwa małżeńska. To zaplanowany i oczekiwany czas w ciągu dnia, gdy mąż i żona razem stają wobec Chrystusa i samych siebie, aby powierzać Mu codzienność, wielbić, dziękować, przepraszać, prosić, czasami pojednać się czy po prostu pomilczeć. Jeśli małżonkowie mają odwagę spotykać się codziennie na wspólnej modlitwie, to szybko zauważą, jak bardzo rośnie ich jedność i miłość. Jak promieniują nią na dzieci, przyjaciół i znajomych. Jak w Boży sposób potrafią rozwiązywać trudne sytuacje i konflikty czy z łagodnością i dobrocią napominać błądzących.
Wystarczy zacząć od prostego pragnienia bycia razem z Jezusem na modlitwie i wspólnie odmówionego „Ojcze nasz”, aby, słuchając własnego serca, pójść za jego wołaniem.

2. W najbliższy poniedziałek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”, gdyż dopiero po tym święcie obsiewano pola, mieszając ziarno przeznaczone do siewu z tym wyłuskanym z kłosów poświęconych w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia. Także w piątek, 12 września, w liturgii wspominamy Jej Najświętsze Imię. Wspomnienie to możemy określić jako „imieniny” Matki Bożej. Ma ono nam przypomnieć o wszystkich łaskach, jakie otrzymujemy od Boga, wzywając wstawiennictwa Tej najlepszej z matek i posługując się Jej imieniem.

3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

4. Za nami pierwszy tydzień zajęć szkolnych. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań, do których należy obecność na Mszy św. W niedzielę i  święta.

5. „ Chcę was prosić, byście tu przyszli sześć razy z rzędu, trzynastego każdego miesiąca ”, posłuszni wezwaniu Matki Bożej, zapraszamy w sobotę, 13 września na nabożeństwo fatimskie, które odprawimy po Mszy św. O godz. 18.oo.

6. W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. W tym dniu odpust w Cekcynie. Suma zostanie odprawiona o godz. 12.00.

7. W przyszłą niedzielę, 14 września, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również nasza miesięczna kolekta specjalna, przeznaczona będzie na budowę kościoła. Polecamy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę naszych możliwości.

8. W tym tygodniu 13 września  przypada też wspomnienie  św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, zaliczany jest do ojców Kościoła z IV wieku; ze względu na zdolności oratorskie i pojednawcze nadano mu przydomek „Chryzostom, czyli Złotousty”; pozostawił po sobie ogromną spuściznę literacką (wspomnienie obowiązkowe).

9. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o treści misyjnej.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.