1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby uchodźcy, zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu przemocy, znaleźli wielkoduszną gościnę, i by ich prawa były chronione.
2.Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
3.W naszych codziennych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach idących do Pani naszej Jasnogórskiej o łaskę wytrwania w trudzie pielgrzymowania.
4.Słowo Boże dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma. Niech ten obraz w rozpoczynającym się dziś tygodniu pobudzi nas do refleksji nad dobrocią Boga i stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.
5.W środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.
6.W czwartek z racji I czwartku miesiąca zapraszam do modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
7.W sobotę natomiast, 9 sierpnia, przypada święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942), współpatronki Europy. Edyta Stein odnalazła wiarę w Boga w wieku 30 lat, jednak przyjmując chrześcijaństwo, nie zerwała swoich więzów z narodem żydowskim, z którego pochodziła. Zginęła w Auschwitz, ofiarując swoje życie za naród, z którego pochodziła.
8.W przyszłą niedzielę 10 sierpnia zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców.  Również nasza miesięczna kolekta specjalna, przeznaczona będzie na budowę kościoła. Polecamy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę naszych możliwości.
9.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, najsłynniejszy proboszcz, który swoją postawą modlitewną, ofiarami i postami doprowadził do nawrócenia mieszkańców miasteczka, do którego został posłany (wspomnienie obowiązkowe);
• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe)
10.Parafia Cekcyn zaprasza na na spektakl „OKNA PEWNEGO ZAUŁKA" w piątek, 8 sierpnia 2014r. na godz. 21.30 do amfiteatru nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim w ramach XIV Nocnych Misteriach Nadjeziornych w Cekcynie.
11.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja” i inne czasopisma również o treści misyjnej.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.
13.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym na nich w naszych okolicach życzymy, aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a także odnajdywania Bożych śladów w miejscach wypoczynku.