1.W lipcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby uprawianie sportu było zawsze okazją do umacniania braterstwa i rozwoju ludzkiego
2.Wczoraj,  w Tucholskim Ośrodku Kultury,  odbyły się przesłuchania uczestników Jubileuszowego XX  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej. Laureaci wystąpią podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się w Amfiteatrze Leśnym w Rudzkim Moście dzisiaj  o godz. 16,oo. Po koncercie zapraszam na  występ Gwiazdy Wieczoru Andrea Lattari, który wystąpi wraz z zespołem wokalno – instrumentalnym w znanych włoskich przebojach.
3.Dzisiaj przypada też  druga niedziela  miesiąca. Modlimy się  do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców.  Również za złożoną dzisiaj ofiarę na budowę kościoła składam Drogim Parafianom i Gościom serdeczne Bóg zapłać.
4.W tym tygodniu w środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. Wspomnienie nawiązuje do klasztoru na górze Karmel, z którego mnisi dotarli do Europy i zaczęli upowszechniać zwyczaj noszenia szkaplerza Najświętszej Maryi Panny jako znaku zbawienia, ratunku w niebezpieczeństwach i przymierza pokoju;.
5.W środę zapraszam również na  Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
6.W niedzielę, 20 lipca zgodnie z dekretem Księdza Biskupa Diecezjalnego z dnia 3 sierpnia 2010 r., w Tucholi obchodzimy uroczystość św. Małgorzaty z Antiochii Pizydyjskiej - patronki naszego miasta. Uroczysta Msza św. w intencji naszego miasta i mieszkańców zostanie odprawiona o godz. 12.00 w kościele p.w. Bożego Ciała, na którą wszystkich serdecznie zapraszam.
7.W czwartek, 31 lipca, wyrusza z Tucholi Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O godzinie 12 w kościele pw. Bożego Ciała sprawowana będzie Msza święta w intencji pątników. Po jej zakończeniu rozpoczną oni radosną drogę na spotkanie z Matką, aby przedstawić Jej wszystkie swoje sprawy. Każdy, komu pozwala na to zdrowie i czas może wyruszyć na pielgrzymi szlak, aby w ciągu dwóch tygodni doświadczyć trudu drogi, ogromnej życzliwości ludzi i szczególnego czasu spędzonego z Bogiem. Grupa tucholska połączy się we Wielkim Mędromierzu z grupą chojnicką. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 20 lipca w niedzielę o godzinie 20tej  w salce katechetycznej przy kościele Bożego Ciała.
8.Parafia Bożego Ciała zaprasza wszystkich mieszkańców Tucholi na koncerty organowe w każdą niedzielę wakacji od 20 lipca o godz.19,oo. Wstęp wolny.
9.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja” i inne czasopisma misyjne.
10.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjne kolonie, obozy i urlopy, a także przebywającym do nas w Bory Tucholski życzę,  aby był to czas wypoczynku i rekreacji, a nade wszystko  osobistej  zadumy nad sobą i swoim życiem.
11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”