1.Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Dziękuję ks. prałatowi Andrzejowi Koss  - kapelanowi Myśliwych i Leśników - za odprawienie uroczystej Mszy św. odpustowej oraz krzepiące na duchu słowo Boże. Dziękuję wszystkim kapłanom, księżom gościom i zacnym  seniorom. Dziękuję  klerykowi Pawłowi za przygotowanie oprawy liturgicznej oraz czynny udział wraz ze służbą ołtarza – ministrantami oraz p. organiście. Dziękuję za przygotowanie śpiewów przez p. Marzenę z „Aniołkami”  oraz dziewczynkom sypiącym  kwiatki.  Dziękuję pocztom sztandarowym i niosącym baldachim. Dziękuję całej naszej rodzinie parafialnej wraz z obecnymi gośćmi. Dziękuję wszystkim,  których  nie wymieniłem z oddzielna, a którzy swoją obecnością zaszczycili naszą uroczystość odpustową.
2.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
3. W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• 8 VII - Święty Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania ,
• 12 VII - Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich .
5.W najbliższą sobotę, tj. 12  lipca zapraszam na przesłuchania  XX Jubileuszowego  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej  w Tucholskim Ośrodku Kultury od godz. 13,oo,  a w niedzielę,  13 lipca,  do amfiteatru leśnego w Rudzkim Moście o godz. 16,oo  na uroczysty Koncert Galowy laureatów tegorocznego Festiwalu Piosenki, który w tym roku jest dziękczynieniem za dar kanonizacji Jana Pawła II oraz  występ  Gwiazdy Wieczoru  -  piosenkarz Andrea  Lattari, w któregowykonaniu usłyszymy największe włoskie przeboje z repertuaru Al Bano & Romina Power, Drupi, Toto Cotugno, Bobby Solo, Zucchero, Umberto Tozzi.   Również w tym roku w ramach koncertu galowego usłyszymy nagrodzone zespoły Międzynarodowych Sygnałów Myśliwskich oraz zespół Prymat.
6.Również za tydzień,  jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła i ofiarodawców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na budowę kościoła.
7.Każdego 13 dnia miesiąca - od maja – gromadzimy się  na nabożeństwie fatimskim. Ponieważ w tym miesiącu przypada ono w dniu koncertu galowego Festiwalu Piosenki Religijnej dlatego wyjątkowo zapraszam dzień wcześniej, tj. w sobotę 12 lipca w połączeniu ze mszą św. wieczorną o godz. 18,oo.
8.Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi oraz Nadleśnictwo Trzebciny organizują VI Europejskie Mistrzostwa Drwali , na które serdecznie zapraszają do Parku Zamkowego w Tucholi w dniu 12 lipca w godz. od 9.00-17.00. W programie występ kabaretu „Sanatorium" oraz liczne atrakcje dla dzieci m. in. dmuchany zamek i zjeżdżalnia, malowanie twarzy oraz konkursy z nagrodami. O godz. 14.00 organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w zdjęciu grupowym, które zostanie wykonane z lotu ptaka i opublikowane w „Tygodniku Tucholskim". Za każdą osobę widoczną na zdjęciu WSZS w Tucholi przekaże 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Specjalnej Troski z Tucholi.
9.U ministrantów przed kościołem są jeszcze ostatnie  wydania „Pielgrzyma”, w których jest relacja i zdjęcia ze świeceń Diakonatu naszego parafianina Diakona Pawła oraz dwa wcześniejsze  z relacją  ze świeceń kapłańskich oraz kanonizacji  Jana Pawła II.  Jest tez „Mały Pielgrzym” dla dzieci na wakacje z załącznikiem  bransoletki odblaskowej oraz dwutygodnik  „W rodzinie” i inne czasopisma misyjne.
10.Wszystkim, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.