1.Trwa  miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W poniedziałek  ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Przed nami pierwszy miesiąc wakacyjny lipiec, w którym łączyć się będziemy z Papieżem w modlitwie: Aby uprawianie sportu było zawsze okazją do umacniania braterstwa i rozwoju ludzkiego
2.Dzisiejsza Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą dziś przeżywamy, przewyższa swą rangą liturgiczną 13. niedzielę w ciągu roku, która dziś przypada. Jak wiemy, święci Piotr i Paweł są bowiem nazywani filarami Kościoła. A ponieważ przez wieki panowało przekonanie, że zginęli tego samego dnia w Rzymie, od starożytności chrześcijańskiej obchodzono ich święto tego samego dnia.
3.Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia.
4.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.
5.W najbliższy czwartek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła, świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
6.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
• pierwszy czwartek miesiąca – modlić się będziemy w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz umocnienie w zrodzonych powołaniach
• pierwszy piątek miesiąca – nasze modlitwy i Komunię świętą ofiarujmy jako wynagrodzenie za grzechy nasze  i całego świata. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, a zarazem odpustowej od godz.17,3o
• pierwsza sobota miesiąca -  módlmy się za przyczyną serca Niepokalanej w intencji rodzin naszej parafii,  a nade wszystko  za te rodziny,  które potrzebują  szczególnego wsparcia i pocieszenia.
• Również w sobotę w godzinach od 10  do ok.14 odwiedzę chorych  z posługą sakramentalną.
7.Już za tydzień,   w pierwszą niedzielę lipca,  6 lipca,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Na tę uroczystość zapraszam serdecznie wszystkich parafian i gości przebywających na wakacjach.  Msza święta odpustowa  będzie o  godzinie  11,3o. której będzie przewodniczył ks. prałat Andrzej Koss  - kapelan myśliwych naszej diecezji. Na uroczysta sumę zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie wyjechali na wakacje. Serdecznie zapraszam  scholę  parafialną  i dzieci sypiące kwiatki. Z racji sumy odpustowej o godz. 11,30 nie będzie mszy św. o godz. 10,00. Dla tych co nie mogą być na mszy odpustowej będzie msza św. recytowana rano o godz. 8,oo.
8.Za dwa tygodnie, jak każdego roku w drugą sobotę  -  12  lipca zapraszam na przesłuchania  XX Jubileuszoqwego  Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej  w Tucholskim Ośrodku Kultury od godz. 13,oo,  a w niedzielę,  13 lipca,  do amfiteatru  w Rudzkim Moście o godz. 16,oo  na uroczysty Koncert Galowy laureatów tegorocznego Festiwalu oraz  występ  Gwiazdy Wieczoru  -  włoskiego piosenkarz Andrea  Lattari, który śpiewa najbardziej znane i rozpoznawane utwory z repertuaru Al Bano & Romina Power, Drupi, Toto Cotugno, Bobby Solo, Zucchero, Umberto Tozzi.   W tym roku w ramach koncertu galowego wystąpią też nagrodzone zespoły Międzynarodowych Sygnałów Myśliwskich oraz zespół Prymat.
9.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”, w którym jest relacja i zdjęcia ze świeceń Diakonatu naszego parafianina ks. Diakona Pawła Orłowskiego oraz dwa kolejne „Pielgrzymy” jeden z relacja świeceń kapłańskich a drugi z kanonizacji  w Rzymie. Jest tez „Mały Pielgrzym” dla dzieci na wakacje z załącznikiem  bransoletki odblaskowej oraz  „W rodzinie” z  najnowszymi wiadomościami z kraju i ze świata  oraz  czasopisma misyjne.
10.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim zaś wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.