1.W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby bezrobotne znalazły wsparcie i zatrudnienie, którego potrzebują, by godnie żyć.
2.Wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia procesji eucharystycznej w UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA, a szczególnie przygotowującym ołtarze, dziewczynkom sypiącym kwiatki i niosącym Różaniec oraz paniom prowadzącym dziewczynki i niosącym chorągwie, panom niosącym baldachim, p. organiście i p. operatorowi za nagłośnienie oraz ministrantom, a nade wszystko  za pomoc naszemu Diakonowi Pawłowi. Wszystkim rodzinom za przyozdobienie swoich posesji na drodze procesji i wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w uroczystości Bożego Ciała składam serdeczne  Bóg zapłać.
3.Obchodzimy dziś XII. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą roku szkolnego. Ewangelia , a w niej nauka Jezusa o Bożej Opatrzności, że Bóg troszczy się o każdego człowieka. Czego się boję? Choroby, samotności, braku pieniędzy, odrzucenia? A może niczego się nie boję, bo wierzę, że zawsze sobie poradzę? Żyjemy w iluzji bezpieczeństwa, wierząc w moc pieniądza. Prawda, że Bóg jest jedynym Obrońcą i Zbawicielem, niszczy strach.
4.Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby Pan Bóg obdarzył ich potrzebnymi łaskami na każdy dzień, a zmarłym dał nagrodę szczęścia wiecznego.
5.We wtorek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie.
6.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy o godz. 18.00 w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
7.W najbliższy piątek, 27 czerwca na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami z naszej parafii za otrzymaną naukę i wszelkie łaski  na Mszy św. o godz. 18,oo. Jest to zarazem uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta
będzie od godz. 17 tej.
Z racji święta oraz zakończenia roku szkolnego zapraszam dzieci,  młodzież i dorosłych na  wieczorną  Mszę św.
8.Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to także z inicjatywy papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy.
9.Przed nami ostatni tydzień czerwca, miesiąca, który tradycyjnie poświęcony jest nabożeństwu do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dlatego też tym bardziej zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach, podczas których jest odmawiana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Są one w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.
10.Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na  Mszy św. oraz nabożeństwie do Serca Pana Jezusa  z  procesją za Chrystusem w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie! W czwartek po procesji, poświęcimy wianki. Zachowajmy ten piękny zwyczaj święcenia ziół i kwiatów.
11.W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
12.Natomiast w przyszłą niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Kolekta będzie przeznaczona na Stolicę Apostolską.
13.Ks. biskup Ryszard Kasyna ogłosił rekrutację młodzieży męskiej na rok akademicki do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Szczegóły w gablocie przed kościołem. Obecnych kleryków oraz przyszłych kandydatów polecamy naszej modlitwie.
14.Przed kościołem można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” w którym znajduje się wspomnienie ze święceń diakonatu naszego ks. diakona Pawła oraz dla dzieci  „Mały Pielgrzym”, do którego dołączona jest kolorowa opaska na rękę.
15.Wszystkim,  którzy  obchodzą  w  tym  tygodniu urodziny,  imieniny, oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia: zdrowia,   łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  – "Szczęść  Boże"

ks. Wiesław Herold  - proboszcz parafii