1.Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
2.Składam podziękowanie za wspólną modlitw do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła i w intencji wszystkich ofiarodawców  oraz za kolektę na budowę kościoła. Zebraliśmy 9.650 zł. ( 3.150 zł na kolektę i 6.500 zł. od indywidualnych ofiarodawców w biurze parafialnym i wpłat na konto parafii ).
3.W czwartek, 19 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedziele.  Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30  - jak w każdą niedzielę). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla. Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej hostii błogosławi naszej Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: rozpocznie się wyjściem z kościoła do ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich) i  dalej  do  Al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),  gdzie  będzie  druga stacja. Następnie  przejście do ul. Sambora,  którą przejdziemy do  trzeciej stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie  czwarta stacja procesji Bożego Ciała przy posesji p. Berendt, od której  wrócimy  do Kościoła,  gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy). W kościele  nastąpi  zakończenie  z  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
•  17 VI – św. Albert Chmielowski - zakonnik, rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym
•  21 VI – św. Alojzy Gonzaga - zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży; pochodził z bardzo zamożnej arystokratycznej rodziny,
5.Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w poniedziałek o godz. 17.30 na plac przed kościołem .
6.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja” i inne czasopisma misyjne.
7.Wszystkim,  którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne   rocznice rodzinne oraz jubileusze małżeńskie składam najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże