1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby bezrobotne znalazły wsparcie i zatrudnienie, którego potrzebują, by godnie żyć.
2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. W dzień Wniebowstąpienia Pan Jezus poleca Apostołom trwanie na modlitwie w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha św. Również i my poprzez odmawianie nowenny w czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy przygotowywać się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego za tydzień.
3. W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Paweł ORŁOWSKI  ma otrzymać święcenia diakonatu.
Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać świecenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.

4. Święceń Diakonatu udzieli Ks. Biskup Sufragan Wiesław Śmigiel w bazylice katedralnej w sobotę 14 czerwca o godz. 11,oo. Zapraszam do udziału w tej Uroczystości (pierwszej dla naszej parafii) wszystkich  parafian.  Dla chętnych na wyjazd będzie podstawiony autokar. Z tej racji proszę o wcześniejsze zapisywanie się na listę, abym wcześniej na miarę potrzeby zamówił środek transportu.
5. Dzisiaj też obchodzimy Święto Dziękczynienia pod hasłem Dziękujemy za Świętego Jana Pawła II.  Przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
6. Rozpoczynamy dzisiaj miesiąc czerwiec,  w którym zapraszam każdego dnia o godz. 18,00 na nabożeństwo czerwcowe do adoracji Najświętszego Sakramentu i odmawiania litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7. Również dzisiaj już po raz trzeci ulicami Tucholi wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się o godz. 14.00. Zbiórka przed  kościołem Bożego Ciała. Przyjdźmy całymi rodzinami. Pokażmy, że jesteśmy za wychowaniem w duchu wartości chrześcijańskich i za życiem. Marsz zakończymy na Placu Zamkowym Festynem z Okazji Dnia Dziecka, przygotowanym przez TOK.
8. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
9. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
•  pierwszy czwartek - modlić się będziemy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne.,
•  pierwszy piątek miesiąca – modlitwa do Serca Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata  (spowiedź święta od godz. 17,30).
•  pierwsza sobota miesiąca – modlitwa do Serca Niepokalanej w intencji rodzin.
10. Chorych i starszych wiekiem odwiedzę z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę  miesiąca w godzinach  od 10tej do 14 tej.
11. W tym tygodniu przypadają też wspomnienia:
• 3 VI – św. św. Karol Lwanga i jego towarzyszy (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa
• 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec
12. Za tydzień w niedzielę, 8 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy,  a zarazem czas spowiedzi i Komunii Świętej  wielkanocnej nakazanej  przykazaniem kościelnym.
13. Za tydzień przypada też 2 niedziela miesiąca, w którą zapraszam do wspólnej modlitwy do miłosierdzia Bożego w intencji budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również kolekta przyszłej niedzieli -  na miarę naszych możliwości każdej rodziny – przeznaczona jest na budowę naszej świątyni.
14. Również w przyszłą niedzielę 8 czerwca br. we wszystkich parafiach naszej diecezji odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź, jaka dotknęła Serbię, Bośnię i Hercegowinę.
15. Przy wyjściu do nabycia prasa religijna oraz Książeczki pamiątkowe z kanonizacji Świętego Jana Pawła II  za 5 zł.
16. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a zwłaszcza dzieciom z racji dzisiejszego święta Dnia Dziecka składam  serdeczne życzenia.