1.W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby środki przekazu były narzędziami w służbie prawdy i pokoju.
2.W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Paweł ORŁOWSKI  ma otrzymać święcenia diakonatu.
Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać świecenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.

3.Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18,oo. Jeśli nie możemy przyjść do kościoła na to nabożeństwo, odprawiajmy je w gronie rodzinnym, gromadząc się razem z sąsiadami przed figurą, krzyżem przydrożnym lub obrazem Matki w naszych mieszkaniach.
4.Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy im życzenia i podarunki, ale nade wszystko polecajmy je Niepokalanej na nabożeństwie majowym., a dla tych, które już Pan powołał do szczęścia wiecznego  prośmy o Boże miłosierdzie.
5.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz.  18,oo  w połączeniu z majowym
6.W środę, 28 maja, przypada 33. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz Naród w macierzyńską niewolę Maryi.
7.W tym tygodniu przypadają też wspomnienia:
•  w poniedziałek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
•  w czwartek - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
•  w sobotę - święto Nawiedzenia NMP
8.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
9.Tradycyjnie z Tucholi wyruszy Piesza Pielgrzymka do Wiela w dniach 30 – 31 maja. Wszyscy chętni proszeni są o pilne zapisy. Więcej informacji na plakacie w gablotce przed kościołem.
10.Z inicjatywy metropolity warszawskiego pierwsza niedziela czerwca jest obchodzona jako Dzień Dziękczynienia. Chcemy przez to uczyć się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami. Przy tej okazji możemy wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.
11.Zapraszam do czytania katolickiej prasy: "Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia oraz Bożego błogosławieństwa.