1.W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby środki przekazu były narzędziami w służbie prawdy i pokoju.
2.Dziś przypada również 94. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bogu za dar wielkiego rodaka na Watykanie oraz autorytet dany w Nim dla całego świata.

3.W myśl przepisu prawa kanonicznego (kan. 1043) podaje się do wiadomości, że nasz parafianin, alumn Paweł ORŁOWSKI  ma otrzymać święcenia diakonatu.
Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wiernych zachęca się do modlitwy za mających otrzymać świecenia, a także o liczne i dobre powołania kapłańskie.

4.Słowa Jezusa dzisiejszej Ewangelii „Ja jestem Drogą i Prawdą, i Życiem” są pełne otuchy. Wielu starało się naprostować tak często kręte ścieżki ludzkiego życia, ale nikt nie powiedział o sobie, że: „jest drogą, i prawdą, i życiem”. Żaden nie ośmielił się powiedzieć o sobie czegoś podobnego. Gdy Go pytamy, co mamy czynić, o czym mamy myśleć i do czego mamy dążyć. On nam odpowiada: „Ja jestem drogą, i prawdą, i życiem!”. Dlatego jeżeli Chrystus jest drogą, to każdy, kto nie idzie za nim błąka się po manowcach bez celu. Jeżeli Chrystus jest prawdą, to daremnie szukamy tej prawdy poza Nim, nie znajdziemy! Jeżeli Chrystus, jest życiem, to zginie każdy, kto zechce żyć bez Niego. Niech, więc wiara prowadzi nas przez życie. W wierze doświadczymy Jezusowej otuchy, która doda nam siły i oparcia w tak wielu zawirowaniach i niepewnościach dzisiejszego świata. Niech ta wiara umacnia nas stale w przekonaniu, że Jezus nie tylko jest dla nas drogą, ale także zawsze z nami idzie!
5.Trwa miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godz. 18,oo. Wyjątkowo w czwartek majowe ze Mszą św. będzie rano o godz. 10,oo (a nie wieczorem) z racji majówki klubu Seniora "Jesień". Serdecznie zapraszam na  "MAJÓWKĘ".
6.Pragnę serdecznie podziękować za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców budowy kościoła oraz za kolektę na budowę kościoła (zebraliśmy 3.350 zł).
7.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz.  18,oo  w połączeniu z majowym.
8.W sobotę, 24 maja, przypada wspomnienie Matki Bożej Wspomożenia wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Wspomnienie to zostało wprowadzone w liturgii kościoła w 1816 roku przez papieża Piusa VII, jako podziękowanie za wyzwolenie z niewoli napoleońskiej.
9.Tego dnia będziemy się modlić się też będziemy  za  Kościół w Chinach. Do tej modlitwy w dniu 24 maja zachęca nas papież Benedykta XVI listem apostolskim wydanym w 2007 roku.
10.Tradycyjnie z Tucholi wyruszy Piesza Pielgrzymka do Wiela w dniach 30 – 31 maja. Wszyscy chętni proszeni są o pilne zapisy. Więcej informacji na plakacie w gablotce przed kościołem.
11.Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w ferie zimowe, to jest w dniach 16 – 23 lutego 2015. Bliższe informacje znajdziemy na plakatach w kruchcie kościoła.
12.Miejska Biblioteka Publiczna w Tucholi zaprasza osoby 55+ na warsztaty komputerowe i internetowe w ramach projektu pt.: Biblioteka – miejsce dla seniora XXI wieku. Informacje i zapisy: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Pocztowa 7B
13.„Burmistrz    Tucholi   proponuje    mieszkańcom    atrakcyjne    spędzenie    wolnego    czasu. W sobotę, 24 maja br. o godz. 16:00 odbędzie się IV wyprawa pieszo-rowerowa pod hasłem  „Na rowerze   i  na pieszo  borowiackie  szlaki  cieszą".   Impreza  ma  charakter rekreacyjny, a jej celem jest promocja aktywnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu. Miejscem startu i zakończenia wyprawy będzie teren przy Amfiteatrze Leśnym w Rudzkim Moście. W programie przewidziano wyprawę pieszo-rowerową ścieżką Tuchola (Rudzki Most) – Świt – Tuchola. Udział w tej rekreacyjnej imprezie mogą wziąć rowerzyści,  osoby uprawiające nordic walking oraz piesi. Przewidziano odrębne odcinki dla cyklistów i pieszych. Ci pierwsi pokonają całą trasę,  natomiast pozostali mogą wybrać krótszy odcinek: Rudzki Most - Piszczek - Rudzki Most   Dla uatrakcyjnienia spotkania, podobnie jak było to podczas ubiegłorocznych wypraw, zostanie przeprowadzony konkurs, w którym do wygrania będą rowery i zestawy kijków nordic walking.
Burmistrz Tucholi - Tadeusz Kowalski"

14.Zapraszam do czytania katolickiej prasy: "Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych.
15.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia oraz Bożego błogosławieństwa.