1.W dniu dzisiejszym łączymy się ze Stolicą Apostolską i wspólnie dziękujemy dobremu Bogu za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Prosimy, aby wstawiali się za Narodem Polskim przed tronem miłosiernego Boga. Po Mszy św. zabieramy do swoich domów płomień – „iskierkę Bożego Miłosierdzia”. Na Mszach św. o godz. 10,00  i  11,30 odbędzie się koncert naszego zespołu „ANIOŁKI” poświeconego kanonizacji Jana Pawła II.
2.Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na cele dobroczynne.
3.Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia, który do 2012 roku był obchodzony w Polsce w październiku. Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać
4.Dzisiejsza niedziela jest także ogólnopolskim dniem modlitwy za kierowców z inicjatywy Polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach, ale też jako kierujący różnymi pojazdami starajmy się zawsze przestrzegać przepisów dbając w ten sposób o życie własne i innych
5.Jutro w poniedziałek, 28 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Została ona przeniesiona, jak już wspominaliśmy, ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego
6.Natomiast  we wtorek, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku papież Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
7.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
8.W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
• pierwszy czwartek - modlić się będziemy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne. Jest też wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika,  a
zarazem rozpoczęcie nabożeństw majowych,  na które zapraszam codziennie o godz. 18,00 (po majowym Msza św. recytowana);
• pierwszy piątek miesiąca – modlitwa do Serca Pana Jezusa w ekspijacji za grzechy nasze i całego świata  (spowiedź swięta od godz. 17,30). Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzę wyjątkowo w pierwszy piątek miesiąca w godzinach przedpołudniowych z racji uroczystości 3 maja.
• pierwsza sobota miesiąca – modlitwa do Serca Niepokalanej w intencji rodzin.
9.W pierwszą sobotę miesiąca przypada również uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane jak w niedzielę, tj.  o godz. 8.00, 10.00,  i 11.30. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
10.Również  3 maja o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Jakuba Ap. zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. nastąpi przemarsz pod Pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej na Placu Wolności, gdzie nastąpi złożenie wiązanek kwiatów.
11.W dzisiejszą niedzielę   w naszej parafii odbędzie się rozpoczęcie sezonu motoryzacyjnego pod patronatem  Tucholskiego Stowarzyszenia Pojazdów Zabytkowych „DRAGON” podczas Mszy św. o godz. 16,oo.  z  poświęceniem wszystkich pojazdów na parkingu przed kościołem. Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych z Tucholi i okolic.
12.Zapraszam do czytania katolickiej prasy: "Pielgrzyma",  Małego Pielgrzyma”, „Radio Maryja”,  „Wzrastania” , „Naszej Pani” i innych czasopism religijnych. Można jeszcze zaopatrzyć się w modlitewniki wydane z racji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II  oraz pięknie oprawione obrazki Błogosławionego Jana Pawła II.
13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.