1.W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby rządzący promowali ochronę świata stworzonego i sprawiedliwy podział dóbr i zasobów naturalnych.
2.Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzę pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Do życzeń naszych przyłączają się władze naszego powiatu i miasta.
3.Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty do Grobu Pańskiego, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu.  Słowa wdzięczności kieruję również do tych wszystkich, którzy w sposób szczególny zaangażowali się w przygotowaniu naszych uroczystości kościelnych w Triduum Paschalnym. Dziękuje nade wszystko  naszemu klerykowi Pawłowi, p. organiście, p. Marzenie ze scholą Aniołków  oraz służbie ministranckiej. Wszystkim,  którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Wielkanocnych. W sposób szczególny dziękuję za piękny welon Różom Różańcowym oraz ofiarodawcom dzisiejszego pięknego Paschału i świec ołtarzowych.. Wszystkim którzy wzięli udział w Triduum Paschalnym - od czwartku do dzisiaj. Wszystkim  z serca płynące Bóg zapłać.
4.W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa.  Dlatego też liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, przypadająca 23 kwietnia, została w tym roku przeniesiona na 28 kwietnia, tj. po zakończeniu oktawy Wielkanocy.
5.Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek.
6.Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocy. Porządek Mszy Świętych,  jak w niedzielę, tj. o godz. 8.00, 10.00, i 11.30. Zachęcamy także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się w intencji wszystkich szkół i uczelni katolickich. W szczególny zaś sposób modlimy się w intencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
7.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
8.W piątek, 25 kwietnia przypada 2 rocznica śmierci Pierwszego Biskupa Pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach tego dnia.  Msza św. za śp. Księdza Biskupa zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 9.00. Podobnie w czwartek zapraszam na Mszę św. o godz. 9,00  rano.
9.Za tydzień (27 kwietnia) II Niedziela Wielkanocna, która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Tego dnia Kościół przeżywać będzie kanonizację dwóch Papieży: Jana XXIII i szczególnie nam bliskiego Jana Pawła II. Możemy okazać łączność ze świętym dla nas już za życia Janem Pawłem II i udekorujmy na tę niedzielę okna naszych mieszkań. Po każdej Mszy św. będzie możliwość odpalenia świec lub lampionów od tak zwanej „Iskry Miłosierdzia” – poświęconej przez Jana Pawła II, a przekazanej wszystkim parafiom z Sanktuarium w Łagiewnikach. Podczas Mszy św. o godz. 11,30 odbędzie się okolicznościowy koncert  na cześć kanonizowanego papieża Jana Pawła II  w wykonaniu naszego zespołu parafialnego „ANIOŁKI”.
10.W dniach od 27 kwietnia do 2 maja przeżywać będziemy Tydzień Miłosierdzia. Zapraszam do codziennego odmawiania  o godz. 15.00 Koronki do Miłosierdzia Bożego.
11.Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodych ludzi na spotkanie w środę, 23 kwietnia o godz. 18.30 w salce przy parafii p.w. Bożego Ciała w Tucholi. Więcej informacji na plakacie.
12.Zarząd Stowarzyszenia „Hospicjum im. św. Małgorzaty” w Tucholi, składa serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe i zaangażowanie, podczas ogólnopolskiej akcji przeprowadzonej w dniu 13 kwietnia 2014 roku pod nazwą Pola Nadziei.
13.Zachęcam do lektury prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.
14.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

Niech światłość zmartwychwstania rozjaśnia nasze ciemności,                                                     wskazuje drogę i prowadzi bezpiecznie za Dobrym Pasterzem.                                                        Niech otwartość i współpraca z łaską Zmartwychwstałego                                                                 przenika naszą codzienność i pomaga w realizowaniu                                                                naszego życiowego powołania.

ks. Wiesław Herold – proboszcz parafii Opatrzności Bożej