1.W kwietniu łączymy się Papieżem we wspólnej intencji: Aby rządzący promowali ochronę świata stworzonego i sprawiedliwy podział dóbr i zasobów naturalnych.
2.Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.
3.W okresie Wielkiego Postu w naszej parafii odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa [w piątek] dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz.18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.16.00. Po tych nabożeństwach zostanie odprawiona również Msza św. recytowana.
4.Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii  rekolekcje wielkopostne,  które poprowadzi o. o. Jacek Olszewski Karmelita Bosy  -  przełożony klasztoru pw. św. Józefa w Gorzędzieju. Szczegółowy plan rekolekcji został wywieszony w kościele i gablotce przed kościołem.
5.W poniedziałek rozpoczynamy również w naszej parafii REKOLEKCJE SZKOLNE  dla dzieci i młodzieży Szkoły nr 5, które potrwają do środy włącznie.
6.Zwyczajem jest, że w ostatni dzień rekolekcji, czyli w środę, zbierana jest kolekta dla prowadzącego rekolekcje.
7.W środę zapraszam również na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
8.W poniedziałek, 14  kwietnia  br. odbędzie się w naszej parafii spowiedź z udziałem księży dekanatu tucholskiego. Zaplanujmy tak swoje zajęcia, aby skorzystać z okazji dopełnienia spowiedzi i komunii św. wielkanocnej właśnie w tym dniu. Okazja do spowiedzi będzie od godz.  16,oo.  do  18,oo. (z przerwą od godz. 17,oo.  do  17,3o).  Serdecznie zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej.
9.Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum Organizacji Katolickiej przy Parafii p.w. Bożego Ciała w Tucholi zwrócił się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody, na przeprowadzenie akcji charytatywnej w postaci całodziennej kwesty do puszek przed kościołem. Kwesta zostanie przeprowadzona w związku z drugą częścią ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Pola Nadziei". Druga część akcji zostanie przeprowadzona 13 kwietnia 2014 roku - w Niedzielę Palmową (zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z kapłanami), przed kościołami wszystkich parafii znajdujących się na terenie całego dekanatu tucholskiego. Akcja polega na wręczaniu przez kwestujących wolontariuszy, kwiatów - żonkili - symbolu nadziei, osobom wspomagającym akcję. Pozyskane w ten sposób wolne datki, zbierane do specjalnych puszek, przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i materiałów dla działalności tucholskiego hospicjum. Serdecznie polecam ten cel modlitwie i ofiarności na miarę możliwości.
10.Przyszła niedziela, 13 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej -  zwana Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
11.W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, zapraszam do modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła i w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta z tej niedzieli  - na miarę naszych możliwości – jest przeznaczona również na budowę kościoła.
12.Przed kościołem u ministrantów można nabyć ostatni numer „Pielgrzyma”, w którym znajdziemy  refleksje wielkopostne oraz inne ciekawe artykuły. Jest tez pięknie wydany „Mały Pielgrzym” dla dzieci oraz inne czasopisma chrześcijańskie.
13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.