1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby we wszystkich kulturach były szanowane prawa i godność kobiet.
2.Serdecznie dziękuję wszystkim za modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny w intencji szczęśliwej budowy kościoła  oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców w zeszłą niedzielę. Dziękuję też za złożoną  ofiarę na sumę 4.050 zl.
3.Na wspólną Drogę Krzyżową dla całych rodzin (dzieci, młodzież i dorośli) zapraszam w każdy piątek o godz. 17,oo.
4.Również w każdą niedzielę Wielkiego Postu  zapraszam  na  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16,oo.

5.Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,oo.
7.Również w środę obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu zapraszam do modlitwy  za ojców i opiekunów rodzin oraz  solenizantów.
8.Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
9.Dzisiaj przed kościołami naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.
10.Jak wspomniałem w środę popielcową Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele rozpoczniemy w V  Niedzielę Wielkiego Postu,  tj. 6 kwietnia,  a zakończą się w środę  9  kwietnia. Bardzo proszę,  abyśmy już dzisiaj  ustawili tak swoje zajęcia, byśmy nie musieli później usprawiedliwiać się przed własnym sumieniem,  że „zabrakło nam czasu”.
11.Przed kościołem u ministrantów można nabyć ostatni numer „Pielgrzyma”,  w którym znajdziemy  refleksje wielkopostne oraz inne ciekawe artykuły. Jest tez pięknie wydany „Mały Pielgrzym” dla dzieci oraz inne czasopisma chrześcijańskie.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.