1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby we wszystkich kulturach były szanowane prawa i godność kobiet.
2.Serdecznie dziękuję wszystkim za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny w intencji szczęśliwej budowy kościoła  oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców. Dziękuję też za ofiarę złożoną  dzisiaj na budowę naszej świątyni.
3.W Rozpoczął się czas Wielkiego Postu. Kościół Święty przypomina:
•Wszyscy wierni obowiązani są czynić pokutę.
•Dla wyrażenia tej pokutnej formy pobożności chrześcijańskiej Kościół ustanowił dni okresu postu i pokuty.
•W tym czasie chrześcijanin powinien szczególnie praktykować czyny pokutne służące nawróceniu serca, co jest istotą pokuty w Kościele.
•Powstrzymywanie się od zabaw pomaga w opanowaniu instynktów i sprzyja wolności serca.
•Czynami pokutnymi są:
– modlitwa
– jałmużna
– uczynki pobożności i miłości
– umartwienie przez wierniejsze pełnienie obowiązków
– wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post.
•Czasem pokuty w Kościele są poszczególne piątki całego roku i czas Wielkiego Postu.
Wstrzemięźliwość obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i środę popielcową.

•Post obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
•Powstrzymywanie się od zabaw obowiązuje wszystkie piątki i w czasie Wielkiego Postu pod grzechem ciężkim.

4.Na wspólną Drogę Krzyżową dla całych rodzin (dzieci, młodzież i dorośli) zapraszam w każdy piątek o godz. 17,oo.
5.Również w każdą niedzielę Wielkiego Postu  zapraszam  na  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16,oo.
6.Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
7.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,oo.
8.W przyszłą niedzielę kolekta na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
9.Dzisiaj przed kościołami naszej diecezji przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy do puszek jako „pomoc dla Ukrainy”.
10.Jak wspomniałem w środę popielcową Rekolekcje Wielkopostne w naszym kościele rozpoczniemy w V  Niedzielę Wielkiego Postu,  tj. 6 kwietnia,  a zakończą się w środę  9  kwietnia. Bardzo proszę,  abyśmy już dzisiaj  ustawili tak swoje zajęcia, byśmy nie musieli później usprawiedliwiać się przed własnym sumieniem,  że „zabrakło nam czasu”.
11.W najbliższa sobotę, 15 marca 2014, Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie, organizuje w godz. 10.00 - 13.00 Dzień Otwarty Szkoły. W programie możliwość spotkania z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami Collegium oraz sposobność obejrzenia budynku z internatem. Placówka zaprasza do Pelplina tegorocznych absolwentów gimnazjów wraz z rodzicami, a także wszystkich zainteresowanych działalnością Szkoły.  Szkoła przylega do Katedry Pelplińskiej;  mieści się przy Alei Cystersów 2 w Pelplinie.
12.Przed kościołem u ministrantów można nabyć ostatni numer „Pielgrzyma”,  w którym znajdziemy  refleksje wielkopostne oraz inne ciekawe artykuły. Jest tez pięknie wydany „Mały Pielgrzym” dla dzieci oraz inne czasopisma chrześcijańskie.
13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.