1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby we wszystkich kulturach były szanowane prawa i godność kobiet.
2.W dzisiejszą niedzielę 2 marca we wszystkich polskich parafiach rozpoczyna się 47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Trwać będzie do soboty 8 marca.
3.W najbliższą środę,  zwaną też Środę Popielcową,  rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Wielki Post,  to  czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy,  który ma służyć naszemu nawróceniu oraz przygotowaniu do święta Wielkanocy. Msze Święte w tym dniu będą odprawione  o godz. 16,oo,  na którą zapraszam  nade wszystko dzieci i starszych  oraz  o godz. 17,oo  dla wszystkich.
4.Przypominamy, że w Środę Popielcową wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Jednak Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. Wierni, którzy nie mają możliwości wyboru pokarmów i muszą spożywać to, co zostanie im podane, mogą korzystać z dyspensy od obowiązku wstrzymania się od potraw mięsnych w piątki całego roku. Taka dyspensa nie jest możliwa w Środę Popielcową i Wielki Piątek.
5.W pierwszy piątek miesiąca, 7 marca, o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci Najświętszego Serca Jezusowego połączona z nabożeństwem wynagradzającym. W tym dniu okazja do spowiedzi św. w godz.16.30 do 17.00.
6.Wszystkich chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę wyjątkowo w tym miesiącu tydzień później,  tj. w sobotę  15 marca od godz.10,oo.
7.W przyszłą niedzielę, 9 marca zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również kolekta z tego dnia będzie na budowę kościoła. Natomiast tydzień później na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
8.We właściwym przeżywaniu Wielkiego Postu niech pomogą nam nabożeństwa wielkopostne:
• w każdy piątek zapraszam na Drogę Krzyżową o godz. 17, oo  oraz
• w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 16,oo.

• Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.
9.W dzisiejszą niedzielę przed kościołem odbywa  się zbiórka do puszek na odbudowę, całkowicie zniszczonego w pożarze, kościoła filialnego w Mojuszu należącego do parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Sierakowicach.
10.W związku z tragicznym rozwojem sytuacji na Ukrainie, Caritas Polska za pośrednictwem diecezjalnych Caritas zwraca się z apelem o pomoc dla potrzebujących. Według otrzymanych informacji od Caritas Spes ze Lwowa i z Kijowa, sytuacja jest poważna i wymaga natychmiastowej pomocy. W związku z tym w niedzielę, 9 marca br. zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek jako „pomoc dla Ukrainy”.
11.Przed kościołem u ministrantów można nabyć nowy numer „Pielgrzyma” i wznowiony miesięcznik „W rodzinie” oraz  inne czasopisma religijne o tematyce misyjnej i młodzieżowej.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.