1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby mądrość i doświadczenie osób w podeszłym wieku były uznawane w Kościele i w społeczeństwie.
2.Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego. Spróbujmy się rozejrzeć wokół siebie, by zobaczyć, czy ktoś, kto żyje obok nas, nie potrzebuje naszej pomocy nie tylko materialnej, lecz może właśnie duchowej: dobrego słowa, poświęconego czasu. Może potrzeba tak niewiele: podzielić się radością, posłuchać tego, co inni mają do powiedzenia, wypić razem herbatę, wyjść wspólnie na spacer, zaopiekować się kimś podczas choroby. Wrażliwe serce na pewno podsunie nam wiele innych pomysłów. A wszystko, co robimy wobec bliźnich ze względu na miłość Boga, wróci do nas dziesięciokrotnie, choć często w zupełnie innej formie.  Bóg dla każdego ma otwarte ramiona, wiec starajmy się upodabniać do Niego w okazywaniu miłosierdzia. Tu chodzi nie tyle o pomoc materialną, co szczególnie o postawę serca. Może warto też zastanowić się nad naszym stosunkiem do ludzi, których spotykamy na ulicy. Jak się do nich odnosimy, jak ich traktujemy… Czy przypadkiem nie ma w nas jakieś ukrytej pychy, dziękowania Bogu, że nie jesteśmy tacy jak oni… Nie zaniedbujmy żadnego gestu miłości i miłosierdzia, który możemy uczynić. To nie my czynimy samych siebie świętymi, to święty Bóg przemienia nas w siebie. Pan Bóg dzisiaj nas usilnie wzywa, byśmy pozwolili mu się tak właśnie przemieniać.
3.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.
4.Na końcu nadchodzącego tygodnia przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy goręcej zwracamy się do Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece nasze codzienne troski. W intencji rodzin naszej parafii modlić się będziemy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
5.Również w sobotę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
6.W I niedzielę Wielkiego Postu, tj. 9 marca po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele p.w. św. Jakuba Ap. w Tucholi, rozpocznie się kurs przedmałżeński dla tych wszystkich, którzy tego kursu nie ukończyli w ramach katechizacji szkolnej.
7.Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna apeluje o zorganizowanie w niedzielę w parafiach diecezji pelplińskiej, zbiórki do puszek z przeznaczeniem na odbudowę, całkowicie zniszczonego w pożarze, kościoła filialnego w Mojuszu należącego do parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Sierakowicach.
Straty wstępnie oszacowano na kwotę ok. 600 – 800 tys. złotych ). W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
8.Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na adorację "Dla Ciebie",  która odbędzie się w niedzielę 23 lutego o godzinie 17 w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała w Tucholi.
9.Zapraszam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem. Polecam nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.
10.Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.

Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski