1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby mądrość i doświadczenie osób w podeszłym wieku były uznawane w Kościele i w społeczeństwie.
2.Przeżywane dzisiaj Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest jako Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach tak,  jak oni również pamiętają w swoich codziennych modlitwach  o nas i zawierzają nas Bożej Opatrzności. Przed kościołem odbywa się będzie zbiórka do puszek na rzecz pomocy zakonom klauzurowym. Za złożone ofiary serdecz¬nie dziękujemy.
3.Słowo Boże dzisiejszego święta przybliża nam w swojej treści wartość ofiarowania.
Czym jest ofiarowanie zakochanej kobiecie pierścionka zaręczynowego przez jej ukochanego, nie trzeba chyba tłumaczyć. Tak samo, jak nie trzeba tłumaczyć potrzeby takiego gestu. Tu same słowa nie wystarczą. Wiedzą o tym doskonale zakochani.
Pan Bóg również do nich należy. On wiecznie zakochany nieustannie mówi do nas językiem symbolicznego gestu. O tym, jaka jest Jego miłość, świadczą takie gesty, jak wcielenie, narodziny w ubogiej stajence, uzdrowienia, przemienienie, ostatnia wieczerza, obmycie nóg apostołom, pozwolenie na ukrzyżowanie, ukazywanie się po zmartwychwstaniu… Doskonale rozumie ów boski język miłości Maryja. Nowy Testament ukazuje nam, jak Ona – od momentu zwiastowania aż po krzyż i zmartwychwstanie, a później zesłanie Ducha Świętego – wsłuchuje się w słowo Boga i na nie odpowiada. Między Nią a Bogiem rodzi się dialog miłości, który nie ustaje również dzisiaj.
Maryja, rodząc Jezusa, wie, że ostatecznie należy On do Boga. Również w geście miłości ofiaruje Go Bogu w świątyni. Wydarzenia, które zapowiada Symeon mówiące o mieczu boleści, jaki przeszyje jej serce, zdają się sugerować, że utraci swego Syna (Ewangelia). I rzeczywiście, Maryja jest świadkiem okrutnej śmierci Jezusa. Nie utraciła Go jednak. Wraz ze zmartwychwstaniem Jezus powraca do swej Matki, aby później, po wniebowstąpieniu, zabrać Ją do siebie. Prośmy Maryję, aby nauczyła nas oddawać Bogu – w geście miłości i zaufania – dobra, które On sam nam darował. Dzięki temu staniemy się wolni, by pokochać Pana Boga nie dla Jego darów, ale ze względu na Niego samego.
4.Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
5.Jutro o godz. 11,oo. zostanie odprawiona Msza św. za śp. Jana Misze.  Z tej racji w poniedziałek nie będzie drugiej Mszy św. wieczorem. Natomiast we wtorek – z racji
wspomnienia św. Błażeja - patrona od chorób gardła, na Mszy św. wieczornej o godz. 17,oo  będzie  błogosławieństwo świec i wiernych, zwane błogosławieństwem błażejowym.
6.W środę o godz. 17,oo  zapraszam  na  nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
7.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
– w pierwszy czwartek miesiąca (6 lutego) - modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
– w pierwszy piątek miesiąca - modlitwy przed wystawionym    Najświętszym Sakramentem, spowiedź św. od godz. 16,3o.
8.W  sobotę,  9 lutego,  odwiedzę z miesięczną posługą sakramentalną wszystkich :chorych z od godz. 10,oo.
9.W tym tygodniu przypadają wspomnienia
•5 II – Święta Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół,
•6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu .
10.W sobotę odbędzie się na Jasnej Górze pielgrzymka maturzystów diecezji pelplińskiej. Wezmą w niej udział także uczniowie naszych szkół.
11.Zakończył się czas odwiedzin duszpasterskich. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za miłe przyjmowanie nas z darem modlitwy i Bożego błogosławieństwa, dziękujemy za wszystkie spotkania, rozmowy, poczęstunki jak również za złożone ofiary, które są przeznaczone na budowę naszego kościoła.
12.W przyszłą niedzielę przypada  2  niedziela miesiąca. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji szczęśliwej budowy naszej świątyni oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Kolekta z tego dnia jest przeznaczona na budowę kościoła;  na miarę możliwości każdej rodziny.
13.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Polecam  szczególnie nowy numer Pielgrzyma, a  dla dzieci Mały Pielgrzym oraz inne czasopisma religijne,  jak:  W Rodzinie, List naszej Pani, Wzrastanie i inne  czasopisma o tematyce misyjnej.
14.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

ks. Wieslaw  Herold - proboszcz parafii