1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby był promowany autentyczny rozwój gospodarczy, szanujący godność wszystkich ludzi i wszystkich ludów.
2.Minęło już dziewiętnaście dni nowego roku. Wczoraj rozpoczęliśmy Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy w kościele nie tylko w niedzielę i święta ale także w miarę możliwości w dni powszednie. Msza św. i udział we mszy świętej to najdoskonalsza modlitwa, ponieważ w Eucharystii najdoskonalej możemy zjednoczyć się z Jezusem Chrystusem przyjmując Go do swojego serca. Można zamówić mszę świętą na najbliższe dni, ponieważ są jeszcze wolne intencje mszalne.
3.Liturgia słowa Bożego nawiązuje w swojej treści do trwającego Tygodnia o Jedność chrześcijan. Opowiadaj o Bogu, w którego wierzysz – tak można oddać treść dzisiejszej liturgii słowa. „Ja to ujrzałem i daję świadectwo” – powie dzisiaj do nas św. Jan Ewangelista.
Dzisiejsze czytania wskazują na to, że jesteśmy nie tylko wybrani, lecz również posłani. Dzięki ludziom, którzy to zrozumieli, my też kiedyś usłyszeliśmy Dobrą Nowinę i przyjęliśmy wiarę. Może dajemy o niej świadectwo, jak tylko potrafimy, w naszej rodzinie, wśród znajomych i przyjaciół. To już w pewnym sensie jest odwaga. Ale słowo Boże – zawsze wymagające więcej i więcej, mówi dzisiaj do Proroka: „To zbyt mało!”. W odniesieniu do nas można to odczytać tak: „To za mało, jeśli jesteś przyzwoitym człowiekiem i chrześcijaninem w swoim zamkniętym, wąskim gronie, ja chcę Cię posłać do obcych, może powinieneś sam do nich wyjść, do tych, którzy nie są Ci bliscy, mają inne obyczaje, może nawet mówią innym językiem, a może bywają niemili, niesympatyczni, nawet niebezpieczni. Idź do nich”. Tak właśnie Bóg posłał św. Pawła, który mówi o sobie „powołany na apostoła Jezusa Chrystusa”. Zresztą do takiego „obcego” i „niechętnego” świata, do ludzi niesympatycznych i wrogich Bóg posłał swojego Syna.
Jesteśmy więc zachęcani dzisiaj do otwarcia się na obcych. A skoro mamy Dzień Migranta i Uchodźcy, warto pomyśleć, czy gdzieś obok mnie nie ma kogoś, kto potrzebowałby mojego zainteresowania, dobrego słowa czy materialnego wsparcia. I nie chodzi tylko o tych, którzy mają legitymację uchodźcy, bo my wszyscy w pewnym sensie jesteśmy uchodźcami i migrantami, żyjącymi w tymczasowej ojczyźnie ziemskiej.
4.Składam serdeczne podziękowanie za modlitwę w intencji budowy naszej świątyni oraz w intencji ofiarodawców w minioną niedzielę,  oraz złożoną kolektę. Zebraliśmy 4690  zł ( 2600 zł  z  kolekty i 2090 zł  z wpłat na konto parafii ).
5.We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Pana. Bardzo często tyle im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa  na środowej nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.  16,oo.
6.W sobotę, 25 stycznia, przypada święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. Św. Paweł, jak wiemy, jest jednym z największych Apostołów i świętych Kościoła. Zanim jednak został chrześcijaninem, zwalczał Kościół z tą samą gorliwością, z jaką później głosił Ewangelię Chrystusa. Jego historia pokazuje nam, że dla Boga nie ma człowieka straconego, który nie mógłby do Niego wrócić, jeśli tylko zechce otworzyć się na łaskę Bożą. Tego dnia kończy się także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
7.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
•  21 I – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).
•  24 I – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe);
8.Trwa czas kolędowania.  Przed nami ostatni tydzień. W soboty i niedziele kolędujemy od godz. 15,oo, w pozostałe dni tygodnia od godz. 16,oo ( w środę z racji nowenny o godz. 17,oo).  W gablocie oraz na stronie internetowej parafii przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy,  abyśmy mogli zaplanować już wcześniej spotkanie kolędowe. Ofiary kolędowe przeznaczone są w całości na  budowę kościoła.
9.Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne.
10.W najbliższą sobotę dnia 25 stycznia serdecznie zapraszam  na Koncert kolęd w wykonaniu Chór  „Imo Pectore”,  który  wystąpi nie tylko w Uroczystym Koncercie Kolęd,  ale również przygotował oprawę muzyczną  Mszy św. o godz. 17 tej.
11.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem. Polecam nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.

Plan  kolęd  2014 :

2 stycznia czwartek Międzylesie    ul.Transportowa, ul. Usługowa i ul. Przemysłowa
3 stycznia piątek       Świt, Żółwiniec, osada leśna oraz domy przed i za Brdą
4 stycznia sobota   Nad Brdą
5 stycznia niedziela      ul. Borowiacka oraz Świecka (domy ceglane do p.Figel)
6 stycznia poniedziałek         ul.Świecka (od domu komunalnego do p.Turzyńskich) oraz ul. Krucza i  ul. Parkowa
7 stycznia wtorek   ul.Sambora
8 stycznia Środa      Kolędy nie będzie
9 stycznia czwartek      ul. Kniejowa (nr parzyste)
10 stycznia piątek        ul. Kniejowa (nr  Nieparzyste)
11 stycznia sobota     ul. Łowiecka i Biała cegielnia
12 stycznia niedziela      Al. 700