1W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby był promowany autentyczny rozwój gospodarczy, szanujący godność wszystkich ludzi i wszystkich ludów.
2.Przeżywana dziś w Kościele niedziela Chrztu Pańskiego kieruje naszą uwagę na Chrystusa rozpoczynającego publiczną działalność i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Niech więc to święto będzie okazją do wspomnienia naszego chrztu świętego i wynikających z niego konsekwencji.
3.Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.
4.W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny o łaskę szczęśliwej budowy kościoła  i w intencji wszystkich ofiarodawców oraz za złożoną ofiarę na budowę naszej świątyni.
5.Liturgia słowa trzeciej niedzieli po Narodzeniu Pańskim, która jest jednocześnie świętem Chrztu Pańskiego, przypomina nam o pierwszym i najważniejszym znaku obecności Boga w naszym życiu. Jest nim sakrament chrztu św. – widzialny znak niewidzialnej łaski Pańskiej. On włącza nas we wspólnotę Kościoła. Dzięki niemu stajemy się prawdziwymi dziećmi samego Boga, a nasze życie nabiera zupełnie innego wymiaru. Chrzest św. ukierunkowuje je bowiem na wieczność i obmywa nas ze zmazy grzechu.
W chrzcie św. przyjmujemy wiarę i jednocześnie zanurzamy się w Chrystusa, o którym ponad dwa i pół tysiąca lat temu pisał starotestamentowy prorok Izajasz, przekazując narodowi wybranemu słowa Pana Boga: „Oto mój Sługa, którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął”. Można powiedzieć, że teraz to my zostaliśmy wybrani przez Bożego Wybrańca. Można też zacytować słowa św. Piotra z dzisiejszego drugiego czytania z Dziejów Apostolskich: „Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą”. Tak – my znamy Chrystusa. Znamy Jego nauczanie, czyny, a przede wszystkim jesteśmy świadomi, że za nas umarł i zmartwychwstał. Bóg wyposażył Go niejako we wszystko, co było Mu potrzebne, by nas zbawić. Dlatego św. Mateusz zapisał w Ewangelii: „Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”. W Nim upodobał sobie również nas, ludzi. Nie wolno nam zatem tego daru zmarnować. Nie wolno nam nie odpowiedzieć na to Boże zaproszenie. Stąd też niech nasza odpowiedź zaowocuje w naszym życiu czynami przepojonymi miłością do Boga i bliźniego. Czynami nie od czasu do czasu, ale po prostu zwyczajnie – na co dzień.
6.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która z uwagi na trwające kolędy, zostanie odprawiona o godz. 16,oo.
7.W piątek, 17 stycznia, dzień przed rozpoczęciem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będziemy przeżywać Dzień Judaizmu. Papież Jan Paweł II nazywał wyznawców judaizmu naszymi starszymi braćmi w wierze. Również Sobór Watykański II zwracał uwagę na szczególną rolę tej religii w kształtowaniu się chrześcijaństwa.  Po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Nie zapominajmy, że zarówno chrześcijaństwo, jak i judaizm, i islam wyznają wiarę w jednego Boga i wywodzą swoje pochodzenie od Abrahama, ojca naszej wiary, jak określa go autor Listu do Hebrajczyków.
8.W sobotę natomiast , 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączmy tę intencję w naszą codzienną modlitwę.
9.W tym tygodniu.  17  stycznia,  przypada też wspomnienie  św. Antoniego -  pierwszego pustelnika, który po śmierci rodziców rozdał swój majątek ubogim, a sam udał się na pustynię, by poświęcić się modlitwie i postom.
10.W czasie trwania kolęd Biuro Parafialne czynne jest tylko po Mszy św. wieczornej w dni powszednie.
11.Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
12.Trwają  odwiedziny  duszpasterska zwana „kolędą”. Plan kolęd jest podany w ogłoszeniach na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła i na zewnątrz. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi w nasz dom Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru! Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone,  tak jak w zeszłym roku,  na budowę kościoła,  za które  składam serdeczne „Bóg zapłać”.
13.Bardzo proszę o zamawianie intencji mszalnych z okazji rocznic śmierci, urodzin, imienin czy wszelkich jubileuszy z pewnym wyprzedzeniem.
14.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem.
15.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.