1.Przeżywamy dziś czwartą, ostatnią niedzielę Adwentu.
2.Jutro o godz. 17,oo. ostatnie roraty ,  na które zapraszam wszystkich,  którzy znajdą odrobinę wolnego czasu.
3.Jutro odwiedzę też chorych, starszych wiekiem oraz osoby, które zostały zgłoszone  od godz. 10  do 14 tej.
4.We wtorek Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do zachowania naszej tradycji zachowaniu postnych potraw.
5.Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku 24 grudnia / na środę 25 grudnia.
6.Przed pasterką zapraszam na nabożeństwo Adwentowe,  które rozpoczniemy 10 minut przed północą.
7.W I dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. zostaną odprawione  o godz.10,oo  i  11,3o; nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo. Dzieci zapraszam na powitanie żłobka na godz. 11,3o.  Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na cele misyjne. Wierni, którzy przystąpią do Komunii św. podczas pasterki, mogą przyjąć Komunię św. również podczas jednej z Mszy św. w pierwsze Święto Bożego Narodzenia.
8.W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w czwartek 26 grudnia, przypada  święto św. Szczepana  - pierwszego męczennika. W kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby szkolnictwa katolickiego. Tradycyjnie tego dnia przed kościołami całej Polski składamy ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
9.W czasie oktawy bożonarodzeniowej obchodzić będziemy wspomnienia:
• w piątek - św. Jana, ewangelisty,
• w sobotę - św. Młodzianków, męczenników.
10. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
11.Od świąt Bożego Narodzenia Msze św. będą o godz. 17,oo.
12.W ostatni dzień roku kalendarzowego – we wtorek -  w Sylwestra  zapraszam na Mszą św.  z  nabożeństwem dziękczynnym wyjątkowo o godz. 16,oo.
13.W Biurze Parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na ten i przyszły  rok 2014. Jest jeszcze opłatek wigilijny.
14.Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę, rozpoczniemy po Nowym Roku w czwartek   2 stycznia 2014 r.
15.W związku z tym, że kolędy są po południu, Msze św. w dni powszednie  odprawiane będą wieczorem o godz. 17,oo w środę z racji nowenny i w sobotę z racji Mszy wigilijnej. W pozostałe dni wszystkie zamówione intencje Mszalne będą odprawiane rano o godz. 9,3o.
16.Przed  kościołem  u  ministrantów można  nabywać jeszcze  nasze cegiełki świąteczne oraz  kupić czasopisma  religijne : „Pielgrzym”,  „W Rodzinie”  oraz inne pisma misyjne i młodzieżowe.
17.Całej parafialnej wspólnocie, wszystkim gościom przybyłym do naszej parafii  na święta Bożego Narodzenia  pragnę złożyć jak najserdeczniejsze życzenia: pokoju, dobroci i radości Bożej Dzieciny.