1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby dzieci, które zostały po-rzucone lub padły ofiarą przemocy w jakiejkolwiek formie, znalazły potrzebną im miłość i opiekę.
2.Składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać za modlitwy w intencji  budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców w minioną niedzielę, a nade wszystko za złożoną ofiarę 4 580 zł na budowę  kościoła.
3.Wdzięczny jestem inicjatywie zrodzonej przez członkinie Żywego Różańca  na rzecz budowy naszego kościoła przez przygotowanie pięknych cegiełek na budowę kościoła w postaci małych żłobków wykonanych w prawdziwym pszczelim wosku wraz z opłatkiem na Boże Narodzenie. Tak piękne, a zarazem oryginalne w sobie figurki woskowe niech będą miłą pamiątką bożona-rodzeniową a na budowę kościoła cenną cegiełką od 10 zł  w górę – na miarę naszych możliwości.
4.Przeżywamy dziś już trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”, co z jęz. łacińskiego oznacza: „radujcie się”; jest to początek antyfony na wejście przeznaczonej na dzisiejszą niedzielę. Jesteśmy zatem zaproszeni do szczególnej radości z powodu zbliżającego się spotkania z Tym, który przychodzi nas wyzwolić z niewoli grzechu.
5.Od wtorku, 17 grudnia, rozpoczniemy bardziej bezpośrednie przygotowanie do  wydarzeń zapowiadających narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.
6.Przez cały czas Adwentu zapraszam całe rodziny, a nade wszystko dzieci od  O  do III klasy włącznie do udziału w roratach, które będą od poniedziałku do piątku wyjątkowo o godz.  18,oo  z racji spowiedzi adwentowych w dekanacie. Tak już będzie aż do Bożego Narodzenia.
7.Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w
kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.
8.W poniedziałek, 16 grudnia w czwartą rocznicę śmierci Blanki Drzycimskiej organizowany jest: „DZIEŃ DAWCY SZPIKU IMIENIA BLANKI”. Osoby w wieku 18 do 55 roku życia, które chciałyby się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku zapraszamy do auli Technikum Leśnego przy ul. Nowodworskiego w godz. 10.00 – 16.00. Prosimy o zabranie z sobą dowodu osobistego.
9.Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wzorem lat ubiegłych włączyć się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Uczestniczymy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom przez nabywanie świec wigilijnych. Ofiarę za świece w cenie od 6 zł można składać u ministrantów  przy wyjściu  z kościoła. Ofiary ze sprzedaży świec są przeznaczone dla biednych rodzin, sierot, bezdomnych i samotnych.
10.Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. sobotę o godz. 17,oo. We wtorek natomiast  o godz. 19 tej odbywają się spotkania przygotowawcze.
11.W Biurze Parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na rok 2014, a także zaopatrywać się w opłatek wigilijny.
12.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.
13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. -„Szczęść Boże”.

proboszcz parafii - ks. Wiesław Herold