1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby dzieci, które zostały po-rzucone lub padły ofiarą przemocy w jakiejkolwiek formie, znalazły potrzebną im miłość i opiekę.
2.Dzisiaj w drugą  niedzielę miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji  budowy kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców. Również za złożoną ofiarę  -  na  miarę możliwości każdej rodziny – składam serdeczne Bóg zapłać.
3.Za nami pierwszy tydzień  Adwentu – okres przygotowania do Bożego Narodzenia. Zapraszam do uczestnictwa w roratach  od poniedziałku do piątku o godz. 17, 00.  Jeśli jest to możliwe – te serdecznie zapraszam całymi rodzina-mi. Dzieci do klas drugich  włącznie zapraszam z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aż do spotkania w dzień Bożego Narodzenia.
4.Dzisiaj (8 grudnia), w II Niedzielę Adwentu przypada pierwsza rocznica ingresu Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny do Bazyliki katedralnej. Ogarnijmy modlitwami naszego Księdza Biskupa wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na długie lata posługi pasterskiej dla Kościoła pelplińskiego.
5.Zapowiedź zawarta w dzisiejszym I czytaniu  u proroka Izajasza wypełniła się w Chrystusie. Przez Niego Bóg pokonał wszelkie zło, nienawiść, cierpienie oraz śmierć i rozpoczął królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Czy jed-nak wokół nas i w nas samych doświadczamy tej nowej rzeczywistości?
Chociaż Chrystus nas zbawił, to jednak świat wciąż zdaje się być pogrążony w mroku i cieniu śmierci. Zamiast pokoju i miłości doświadczamy w nim wojny i nienawiści. Lecz Jezus nie jest bohaterem z przeszłości. On nie przemienił świata, w którym panuje człowiek, w swoje królestwo, w którym wypełniałaby się zawsze tylko zbawcza wola Boga. Świat wciąż jest oddany w nasze ręce i my nieustannie słyszymy Boże wezwanie do nawrócenia i przemiany. Królestwo niebieskie jest bliskie, bo Chrystus wprowadził je w rzeczywistość ludzkiego życia. Pozostaje
jednak ciągle wyzwaniem, gdyż królestwo niebieskie staje się rzeczywistością tylko wtedy, gdy w naszym życiu realizuje się wola Boga.
Apostoł Paweł zachęca nas w dzisiejszym II czytaniu, abyśmy żyli w jedności we-dług wzoru Chrystusa. On obdarza nas swoim Duchem, abyśmy stawali się dziećmi i dziedzicami Boga. Zbawienie, obiecane przez proroków, staje się rzeczywistością na miarę naszego zjednoczenia z Chrystusem.
Jezus, który jako pierwszy człowiek wkroczył do Bożego królestwa, chce nas tam prowadzić, wzywając do nawrócenia i otwarcia na dary Jego Ducha. Do nas dzi-siaj kierowane jest wezwanie Jana Chrzciciela: «Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie!».
6.Dzisiaj w kościele, w naszym kraju,  obchodzimy „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Na ten cel, ofiary będą zbierane za ty-dzień, przed kościołem.
7.W środę  zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17,oo.
8.W tym tygodniu przypadają też wspomnienia:
• 13 XII – Święta Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych,
• 14 XII – Święty Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła .
9.Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wzorem lat ubiegłych włączyć się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Uczestniczymy w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom przez nabywanie świec wigilijnych. Ofiarę za świece w cenie od 6 zł można składać u ministrantów  przy wyjściu  z kościoła. Ofiary ze sprzedaży świec są przeznaczone dla biednych rodzin, sierot, bezdomnych i samotnych.
10.Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. sobotę o godz. 17,oo. We wtorek natomiast  o godz. 19 tej odbywają się spotkania przygotowawcze.
11.W Biurze Parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na rok 2014, a także zaopatrywać się w opłatek wigilijny.
12.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.
13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. -„Szczęść Boże”.