1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby kapłani, którzy przeżywają trudności, doznali pociechy w cierpieniach, wsparcia w wątpliwościach i utwierdzenia w wierności.
2.Dziś w Watykanie pod przewodnictwem papieża odbywa się uroczyste zakończenie Roku Wiary. Również w naszej bazylice katedralnej w Pelplinie o godz. 10.00  Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny na zakończenie Roku Wiary. Rok Wiary został ogłoszony przez Ojca Świętego  w związku z 50. rocznicą otwarcia obrad Soboru Watykańskiego II Przez ten rok dokonało się wiele ważnych wydarzeń i inicjatyw zarówno ogólnokościelnych, jak i w naszej społeczności diecezjalnej i parafialnej. Pochylaliśmy się nad nauczaniem Soboru i Katechizmu Kościoła Katolickiego, medytowaliśmy nad prawdami zawartymi w naszym Credo – wyznaniu wiary. Przede wszystkim jednak prosiliśmy Chrystusa, aby przymnożył nam wiary. Prośmy, aby  błogosławione w mocną wiarę były owoce tego Roku w całym Kościele, w naszej parafii i w sercu każdego z nas.
3.Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Przypomnijmy, że Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem dla jej członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.
4.Dzisiaj racji uroczystości św. Cecylii, którą obchodziliśmy w piatek,  parafialna schola „ANIOŁKI” uczci swoją patronkę piosenką religijną na Mszy św. o godz. 11, 3o,  na którą serdecznie zapraszamy.
5.W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu oddajemy się w opiekę naszego Pana Jezusa Chrystusa i dokonujemy odnowy poświęcenia rodzin Chrystusowi Królowi. Na Mszy św. o godz. 10,oo będzie wystawiony Najświętszy Sakrament  -  odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia.
6.W dzisiejszej liturgii słowa Chrystus objawia nam, że jest Królem. Określenie „król” albo „Król Wszechświata” nie jest już tak nośne i nie wywołuje jednoznacznych skojarzeń. Dziś mamy prezydentów i premierów, a królowie często nie sprawują realnej władzy. Lecz królestwo Jezusa przekracza ten świat.  Spójrzmy na łaciński termin corona. Ma on trzy podstawowe znaczenia: 1) corona jako przedmiot – insygnium władzy, 2) corona jako „chwała” (gloria), aura otaczająca osobę, 3) corona jako wieniec, zwieńczenie. Dziś wszystkie
te znaczenia możemy sobie przypomnieć: wieńczymy Rok Wiary, a jednocześnie wpatrujemy się w Chrystusa Króla, w Jego potęgę i wszechmoc. To właśnie Chrystus Król jest zwieńczeniem wszystkich naszych wysiłków, cierpień i modlitw. Jeśli coś jest „królewskie”, to znaczy, że nadaje sens wszystkiemu innemu, wieńczy wszystko, a wszystko jest mu poddane. W tym sensie Chrystus jest bardzo „królewski”, wszystko jest przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie – na dzisiejszej Mszy św. szczególnie zatrzymajmy się na tych słowach. „Królewskość Chrystusa” jest zwieńczeniem wszystkich naszych wysiłków podejmowanych w minionym Roku Wiary: wszystkich inicjatyw, modlitw, spotkań, katechez itd. On – Król wszystkim wynagrodzi za ich wysiłek.  Jednocześnie musimy spojrzeć na ludzką stronę królowania Chrystusa: nam może się ono kojarzyć z potęgą, siłą, poddaństwem, a nawet przemocą. Chrystus prosi nas jednak, abyśmy naśladowali Jego samego w tym, jak sprawuje swój urząd królewski: klęka przed Piotrem i obmywa mu nogi, służy, troszczy się. Król to ten, który służy. Służba to Jego korona, Jego chwała.
7.W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego przygotowania na spotkanie z Panem. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami, symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Dzieci, jak każdego roku,  zapraszam na Roraty z lampionami  -  od poniedziałku do piątku  -  na godz. 17,oo
8.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.
9.W dniu dzisiejszym w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu Haiynan, zachęcamy do wyrażenia solidarności z poszkodowanymi na Filipinach. Wychodząc z kościoła można złożyć ofiarę do puszki. „Bóg zapłać!”
10.W sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa.
11.Rodzice 3-letniego Marcela z Cekcyna, Marta i Marcin Ziółkowscy z całego serca dziękują za ofiarę ( 900 zł) złożoną w ubiegłym tygodniu na pomoc w leczeniu ich dziecka. Bóg zapłać!
12.Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. w sobotę o godz. 17,oo;  natomiast we wtorki o godz. 19 - tej są  spotkania przygotowawcze
13.Zapraszam do nabywania  prasy katolickiej: dzisiaj jest nowy numer Pielgrzyma. Dla dzieci polecamy Mały Pielgrzym.
14.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Szczęść Boże.