1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby kapłani, którzy przeżywają trudności, doznali pociechy w cierpieniach, wsparcia w wątpliwościach i utwierdzenia w wierności.
2.Dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw za Polonię Zagraniczną i jej Duszpasterzy. Od paru lat zauważamy nową falę emigracji. Zazwyczaj są to młodzi ludzie, szukający za granicami lepszych perspektyw. Do trudności związanych z wy-jazdami dochodzą pokusy i niebezpieczeństwa związane ze zlaicyzowaną kulturą i inną częstokroć religią.
3.Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
4.W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy po Mszy św. o godz. 17.00.
5.W czwartek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania. Jego woli.
6.W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu oddajemy się w opiekę naszego Pana Jezusa Chrystusa i dokonujemy odnowy poświęcenia rodzin Chrystusowi Królowi Wszechświata.
7.Z racji uroczystości św. Cecylii  (w piątek),  patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych,  parafialna schola dziecięca ANIOŁKI  uczci swoją patronkę w niedzielę na Mszy św. o godz. 11,30 krótkim koncertem piosenki na chwałę Panu Bogu.
8.W tym tygodniu przypadają  wspomnienia:
•18 XI – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc ,
•19 XI –Błogosławiona Salomea (†1268), zakonnica, córka Leszka Białego, która poślubiła węgierskiego księcia Kolomana, a po jego śmierci wstąpiła do klarysek
•20 XI – Święty Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem (wspomnie-nie obowiązkowe);
•22 XI – Święta Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych .
9.Ks. Biskup Diecezjalny zaprasza wszystkich diecezjan na  premierę oratorium „Cztery Pory  Życia - Pro life”  w sobotę  dnia 23 listopada o godz. 19,oo.  do Bazyliki  katedralnej w Pelplinie na zakończenie Roku Wiary.
10.Dzisiaj  przed kościołami  odbywa się ogólnodiecezjalna zbiórka do puszek na poszkodowanych podczas kataklizmu na Filipinach.
11.W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na ten rok, bo są jeszcze wolne intencje, a także rezerwować intencje na rok 2014.
12.Polecamy prasę katolicką: jest Pielgrzym z minionej niedzieli, dla dzieci Mały Pielgrzym i nowy numer dwutygodnika W Rodzinie.
13.Wszystkim tym, którzy w tym  tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.