1.W najbliższą środę,  tj. 13 listopada 2013 r. w naszej parafii odbędzie  się wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa dr hab. Wiesława Śmigla. O godz. 14,oo ksiądz Biskup odwiedzi naszą Szkołę Podstawową nr 5.  Następnie dokona lustracji budowy nowego kościoła  oraz  innych obiektów na tere-nie naszej parafii.  O godz. 15, 3o  na plebanii odbędzie się spotkanie z przedstawicielami grup stanowych oraz  Radą Parafialną i Ekonomiczną  . O godz. 17,oo. zostanie odprawiona Msza  św. na zakończenie wizytacji. Wizytacja odbywa się raz na pięć lat, dlatego bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości  do uczestnictwa we Msza św. o godz. 17, oo.
2.Dziękuję dzisiaj – w drugą niedzielę miesiąca -  za wspólną  modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła oraz  w intencji  wszystkich ofiarodawców oraz za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które przeznaczone na budowę kościoła. Dziękuję dzisiaj w sposób szczególny, ponieważ nie były zbierane ofiary w ostatnim tygodniu miesiąca października  z racji wydatków  w naszych rodzinnych na groby naszych bliskich zmarłych.
3.W przyszłą niedzielę, 17 listopada kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
4.Dzisiaj w hali sportowej w Cekcynie  o godz. 17.00 odbędzie się mecz charytatywny pomiędzy księżmi, strażą pożarną i drużyną „Arriva”. Przed meczem od godz. 14.00 będzie można oddać krew.
5.Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wie-lu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz.
6.Na prośbę Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, za aprobatą Konferencji Episkopatu Polski, w dniu dzisiejszym we wszystkich parafiach (podobnie jak w innych diecezjach) przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego.
7.Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wy-miarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w ko-ściele p.w. Bożego Ciała o godz. 12, oo.
8.W poniedziałek, 11 listopada w liturgii wspominamy św. Marcina z Tours. Parafia w Gostycynie obchodzi swój doroczny odpust ku czci św. Marcina. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00.
9.W środę zapraszam na Mszę św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława Śmigla o godz. 17,oo
10.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
•11 XI – Święty Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w To-urs; pierwszy wyznawca nie-męczennik w Kościele Zachodnim
•12 XI – Święty Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich
•13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze
11.W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na ten rok, bo są jeszcze wolne intencje, a także rezerwować intencje na rok 2014.
12.Przy wyjściu u ministrantów można nabyć aktualną prasę religijną.
13.Wszystkim tym, którzy w tym  tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.