1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby kapłani, którzy przeżywają trudności, doznali pociechy w cierpieniach, wsparcia w wątpliwościach i utwierdzenia w wierności.
2.W dzisiejszej Ewangelii Jezus wzywa nas do „Bożego kombinowania”. Czasem słyszymy te słowa i w naszym otoczeniu te słowa: „Nie kombinuj”, „Ale to wykombinowałeś” Raczej nie są one pochwałą, ale wręcz naganą.
Zacheusz był zwierzchnikiem celników. Ich praca polegała na zbieraniu podatków. Często zdarzało się tak, że oszukiwali ludzi, dorabiając się w ten sposób większych pieniędzy. Stąd nierzadko słyszeli za plecami, że są kombinatorami, oszustami czy krętaczami. Ale i takiego człowieka dotyka Boży palec nawrócenia.
Nasz bohater zapragnął zobaczyć Jezusa. Był jednak człowiekiem niskiego wzrostu i nie mógł z tłumu przyjrzeć się Chrystusowi. Zaczął kombinować i wspiął się na sykomorę, aby z jej wysokości oczekiwać nadchodzącego Jezusa.
Jego pomysł został nagrodzony. Przechodzący Chrystus spostrzegł Zacheusza siedzącego na drzewie i przywołał go do siebie. Jakże wielka musiała być radość zwierzchnika celników, gdy Jezus poprosił go o gościnę. W taki sposób można kombinować. Osiągnął swój cel, nikogo nie oszukując.
Nam czasem zdarza się po ludzku kombinować. Chcemy coś osiągnąć, stosując nieuczciwe metody. Dzisiejsza Ewangelia zachęca do „Bożego kombinowania”. Działanie takie jest zgodne z przykazaniami i nikomu nie przynosi szkody. Jeśli więc pragniesz spotkać Jezusa, a dotychczasowe metody zawodzą, to zacznij kombinować. Nie bój się zaryzykować. Warunek jest jeden: zarówno metody, jak i sposób realizacji muszą być zgodne z Bożymi oczekiwaniami. Kombinowanie takie należy poprzedzić modlitwą, jeśli to wola Boża, to Pan wcześniej czy później doprowadzi cię celu.
3.W sobotę (9 listopada) w godzinach od  10  do  14  z posługą sakramentalną odwiedzę cho-rych i ludzi starszych.
4.Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odeszli do wieczności.
•„Zdrowaśki” jednorazowe z wyszczególnieniem naszych bliskich zmarłych można składać do skrzynki przy chrzcielnicy. (Kartki, na których możemy wypisać naszych bliskich zmarłych, są wyłożone również przy chrzcielnicy).
•W każdą niedzielę w ciągu roku przed Mszą św. o godz. 8.00 modlimy się wspólnie za zmarłych polecanych w tzw. Wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania, tj. od wtorku do soboty po Mszy świętej.
5.Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
Warunki uzyskania odpustu:
– Komunia św.,
– nawiedzenie cmentarza,
– modlitwa w intencji tych, którzy odeszli do wieczności.

6. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,  wyjątkowo  o godz. 16,oo (z racji wizytacji Biskupiej w dekanacie).  Podobnie w czwartek, który jest pierwszym czwartkiem miesiąca,  będziemy modlili się na Mszy św., wyjątkowo rano o godz. 9,oo,  za kapłanów i o nowe powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego, a nade wszystko za  powołania z naszej parafii
7. W tym tygodniu, 4 listopada,  przypada wspomnienie Świętego Karola Boromeuszka -  biskupa, znakomitego teologa i wielkiego reformatora Kościoła ( w tym dniu zawsze obchodziliśmy imieniny papieża Jana Pawła II ).
8. W przyszłą niedzielę (10 listopada) przypada Dzień Modlitwy i Solidarności z Kościołem prześladowanym.
9. W sobotę, 9 listopada, będziemy świętować rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
10. Młodzież  III klasy szkoły Gimnazjalnej oraz starszą,  która nie była jeszcze bierzmowana proszę o zgłaszanie się do biura Parafialnego  -  w  godzinach urzędowania  -  do przyszłej niedzieli włącznie. Wszystkich,  którzy pragną przystąpić  do sakramentu Bierzmowania zapraszam obowiązkowo w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11,3o  do kościoła.
11.  Za tydzień,  jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do wspólnej  modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła i ofiarodawców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na budowę kościoła. Polecamy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę możliwości.
12. W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na ten rok, bo są jeszcze wolne intencje, a także rezerwować intencje na rok 2014.
13. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się zbiórka do puszek w zdobyciu środków na przeprowadzenie operacji oka Oliwierkowi Napiontek,  która wymaga usunięcia gałki ocznej i wstawienia protezy.  NFZ  nie refunduje konsultacji,  ani leczenia.  Za wszelkie złożone ofiary składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
14. Przy wyjściu u ministrantów można nabyć aktualną prasę religijną.
15. Wszystkim tym, którzy w tym  tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.