1.Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła.
Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia ob-chodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.
2.Jutro w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę dla nas. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
3.Msze św. w dni powszednie od 28 października, po przejściu na czas zimowy będą o godz. 17.00. Różaniec do czwartku włącznie. o godz. 17.00.
4.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.00.
5.W  piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
W naszym kościele będą one odprawione według następującego porządku: o godz. 8.00, 10, oo.  i  11,3o,  po której  - jak co roku – nastąpi przejście na cmentarz komunalny w Rudzkim Moście,  gdzie ok.  godz. 12, 15  zostanie odprawione nabożeństwo Słowa Bożego z modlitwami za wszystkich spoczywających na  cmentarzu. Natomiast o godz. 14.00  odbędzie się procesja na cmentarzu parafialnym przy ul Świeckiej.( Rozpoczęcie procesji przy pomniku pomordowanych, na skrzyżowaniu ulic Świeckiej i Chopina).
6.W sobotę, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele zostaną odprawione Msze Święte  o godz.  16,oo.  za   śp. Księdza Kanonika Kazimierza Janiszewskiego  oraz  Msza św. zbiorowa o godz.  17.oo. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
7.Przy chrzcielnicy na półce znajdują się kartki  na wypominki jednorazowe i wspólną Mszę świętą w Dzień Zaduszny. Wypisane kartki wraz z ofiarą można złożyć w skrzynce przy chrzcielnicy.  (W oktawie Dnia Zadusznego  odczytywane będą karteczki  z imionami naszych zmarłych ( tzw. wymianki jednorazowe).
8.W każdą niedzielę w ciągu roku przed Mszą św. o godz. 8.00  modlimy się wspólnie za zmarłych polecanych w tzw. Wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.
9.W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne na ten rok, bo są jeszcze wolne intencje, a także rezerwować intencje na rok 2014.
10.Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną z naszej parafii odwiedzę   za tydzień,  tj. w sobotę  9 listopada w godzinach od 10  do  14.
11.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, którą można nabyć  u ministrantów przed kościołem.
12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.