1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ci, dla których życie stało się tak wielkim ciężarem, że pragną jego końca, mogli odczuć bliskość Bożej miłości.
2.W miesiącu październiku zapraszam  wszystkich,  którym pozwala czas:  dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie Różańcowym od poniedziałku do piątku  o  godz. 18,oo. Po Różańcu Msza św. recytowana.
3.Składam serdeczne podziękowanie za modlitwę  do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła i ofiarodawców w minioną drugą niedzielę miesiąca  oraz złożoną  kolektę  i składki  z ostatniego tygodnia i ofiary indywidualne w biurze parafialnym.   Razem zabraliśmy 3 840 zł.
4.Dzisiejsza niedziela w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały.
5.We wtorek, 22 października, przypada 65. rocznica śmierci Sługi Bożego kardynała Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski w jakże trudnych latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej.
6.We wtorek również  wspominać będziemy w liturgii bł. Jana Pawła II,  który dziś oręduje za nami w Niebie, a jego życie jest wezwaniem do świętości na każdy dzień.
7.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszę św. wyjątkowo na godz. 16,oo  z racji Wizytacji kanonicznej. Również w piątek z racji wizytacji Msza św. rano o godz. 9,oo.
8.W Biurze Parafialnym można zamawiać intencje mszalne
na ten rok, bo są jeszcze wolne intencje, a także rezerwować intencje na rok 2014.
9.Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony pamięci zmarłych. Do skrzynki znajdującej się przy chrzcielnicy można składać karteczki z wypisanymi imionami naszych zmarłych, za których mamy się modlić w czasie Mszy św. zbiorowej 2 listopada o godz. 17,oo oraz karteczki z tzw. Wypominkami jednorazowymi, które to karteczki odczytywane będą przed  Mszą św. od 3 listopada (karteczki leżą na półce również przy chrzcielnicy).
10.    W każdą niedzielę w ciągu roku przed Mszą św. o godz. 8.00 modlimy się wspólnie za duszę zmarłych w tzw. Wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.
11.W tym tygodniu przypadają też wspomnienia:
• 21 X – Błogosławiony Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich,
• 22 X – Błogosławiony Jan Paweł II (1920-2005), papież, którego nie trzeba specjalnie przypominać, szanowany i kochany przez cały Kościół i świat, świadek i nauczyciel bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.
12.W nocy z soboty na niedzielę, przejdziemy na czas zimowy.  Z tej racji  Msze św. w dni powszednie od 28 października  będą o godz. 17,oo.
13.Przy wyjściu u ministrantów można nabyć aktualną prasę religijną.
14.Wszystkim tym, którzy w tym  tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.