1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby ci, dla których życie stało się tak wielkim ciężarem, że pragną jego końca, mogli odczuć bliskość Bożej miłości.
2.W miesiącu październiku zapraszam  wszystkich,  którym pozwala czas:  dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie Różańcowym od poniedziałku do piątku  o  godz. 18,oo. Po Różańcu Msza św. recytowana.
3.Dzisiaj (13 października) przypada XIII Dzień Papieski, upłynie on pod hasłem: „Jan Paweł II - Papież dialogu”. Podczas Dnia Papieskiego młodzież  przed  kościołem zbierać będzie do puszek ofiary na fundusz pomocy stypendialnej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni.
4.Dzisiaj w drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do wspólnej  modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji szczęśliwej budowy kościoła i ofiarodawców. Składam również serdeczne „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na budowę naszej świątyni.
5.Dzisiaj przypada również rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Zapraszam na nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła  wyjątkowo o godz. 18,oo  z racji niedzieli (jak zawsze proszę o przyniesienie świec).

6.Jutro, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
7.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy  wyjątkowo o godz. 16,oo.  z racji wizytacji  w naszym dekanacie.  W tym dniu
Różaniec wyjątkowo po Mszy św. Tego dnia (16 października), przypada trzydziesta piąta rocznica wyboru na Stolicę Piotrową w Rzymie naszego Papieża, Błogosławionego Jana Pawła II (16 października 1978 roku). Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie, dziękując Panu Bogu, za dar beatyfikacji naszego umiłowanego Ojca Świętego.
8.Również w czwartek Msza św.,  z racji wizytacji w dekanacie, rano o godz. 9,oo.
9.W naszej parafii wizytacja kanoniczna odbędzie się 13 listopada  w środę,  którą zakończymy Mszą św. o godz. 17,oo.,  na którą wszystkich zapraszam. Wizytować będzie Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel.
10.W nadchodzący piątek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie.
11.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• 15 X – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką ;
• 16 X – Święta Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona księcia Henryka I Brodatego; po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia ;
• 17 X – Święty Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń Świętego Jana Ewangelisty i następca Świętego Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła .
12.Hospicjum św. Małgorzaty w Tucholi zaprasza na uroczyste sadzenie żonkili, które odbędzie się 19 października o godz. 11.00 na Placu Wolności. Prowadzona w całym kraju kampania hospicyjna Pola Nadziei ma na celu gromadzenie środków finansowych na utrzymanie hospicjów i zapewnienie specjalistycznej opieki chorym.
13.Przy wyjściu u ministrantów można nabyć aktualną prasę religijną.
14.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.